Pětice medailistů na plaveckém pětiboji v Bruntálu

06.03.2019 12:50

O víkendu 16. a 17. března proběhla v Bruntále tradiční plavecká Velká cena. Letošní ročník přivítal historicky nejpočetnější startovní pole. Cesta k medailím v jednotlivých kategoriích často vedla přes více než čtyři desítky soupeřů. O to cennější je, že se hned pětice reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín na stupně vítězů prosadit dokázala.

Tradičně nejvíce úspěchů dosáhli naši dvanáctiletí svěřenci. Ve spojené kategorii s o rok mladšími ovládli všech deset individuálních klání dívek i chlapců a tím pádem i celkové pořadí pětiboje. Suverénní výkon předvedl aktuálně nejlepší český plavec výše zmiňované kategorie Sam Hübscher, jenž o víkendu nenašel přemožitele ani jedinkrát. V závodě na 100 metrů motýl doprovodil Samuela na stupně vítězů bronzový kamarád z tréninkové skupiny Michal Matoušek. Michal sahal po třetí příčce rovněž v celkovém součtu víceboje, leč za konkurenty nakonec lehce na páté příčce zaostal.

Stejná věková kategorie v dívčím podání přinesla velký souboj o vítězství v podání dvou bohumínských dívek. Počáteční stovce motýl kralovala Andrea Czerná. Následné stovky znak a prsa ovládla Anna Kohanová. Čtvrtý závod volným způsobem přivedl zpět na nejvyšší stupínek Andrejku, která měla i díky druhému místu ve znakovém závodě na Aničku před poslední disciplínou k dobru jeden bod. Ten nakonec nestačil. V poslední polohové stovce a tím i v pětiboji zvítězila Aňa. Ája získala stříbro jak na polohovce, tak i celkově.

Pátým bohumínský medailistou víkendových klání se stal benjamínek výpravy Vojta Aradský, bronzový na padesátce volným způsobem desetiletých. Zbývající sedmička ve složení: Julie Kalvarová, Klára Macurová, Kuba Křístek, Michael Pecl, David Pálka, Matěj Pensimus a Kamil Rutar sice tentokrát na medaili nedosáhla, nicméně i oni přispěli ke skvělému zápisu 52 osobních rekordů v 60 startech. Úspěšný víkend v Bruntálu podtrhl vydařenou první třetinu letní sezóny, která letos v červnu bude mít netradičně dva vrcholy. Vedle každoročních mistrovství republiky se nejlepší plavci ročníků 2005 až 2007 utkají o cenné kovy i na letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Po víkendových výkonech máme naději, že v obou případech budou hrát zajímavou roli i reprezentanti našeho města.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452