ÚSPĚŠNÉ VYVRCHOLENÍ PLAVECKÉ SEZÓNY

03.07.2013 21:42

Na vrcholné závody letošní sezóny svých věkových kategorií, ať už Mistrovství republiky, nebo Pohár České republiky, letos postoupila pětice bohumínských plavců.

Již 8. respektive 9. června se v Českých Budějovicích poprvé v kariéře utkal s českou čtrnáctiletou špičkou Vítek Klich. Ve stejném termínu v Prostějově soupeřila s dvanáctiletou konkurencí Kája Pifková. Oba dva sice většinou zaostali za svými osobními rekordy, ale zkušenosti, které získali, určitě dokážou zúročit v nadcházející sezóně. Třetí nominovaný Matěj Gryc se nakonec závodů v Českých Budějovicích nemohl zúčastnit.

Zbývajícími dvěma postoupivšími, tentokrát na Letní pohár České republiky jedenáctiletého žactva do Prostějova, se stali Anežka Malcharová a Jakub Gryc. Anežka 22. a 23. června navázala na své výborné vystoupení ze zimního poháru. Na prsových tratích dokázala vylepšit svá maxima jak časová, tak umístění. Na dvousetmetrové distanci zaostala o jedno jediné místo za stupni vítězů. Na poloviční trati skončila na výborném 6. místě. Dosaženými výsledky se stala historicky třetí nejúspěšnější bohumínskou plaveckou reprezentantkou na Poháru České republiky.

Tím nejúspěšnějším je pak nadále Jakub Gryc. Jakkoliv Jakubovi za půl roku od skvělého vystoupení na zimním poháru vyrostla ještě silnější konkurence, dokázal obhájit pozici nejlepšího jedenáctiletého plavce na Moravě. Svých šest startů proměnil v pět medailí. Bronzovou na znakové stovce, stříbrné na znakové dvoustovce a motýlové padesátce a zlaté na 100 metrů polohově a 200 metrů volný způsob. Navíc časem 2:30,00 na zmíněných 200 m volným způsobem předvedl nejkvalitnější chlapecký výkon poháru.

Vedle Mistrovství republiky letos starší žactvo mělo ještě jeden vrchol sezóny a tím byly Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže v Uherském Hradišti respektive ve Zlíně. Olympiáda dětí a mládeže je celorepublikovou soutěží jednotlivých krajů České republiky, snažící se navodit atmosféru skutečných Olympijských her. Mladí účastníci bývají, stejně jako jejich slavnější vzory a idoly, svědky zapalování olympijského ohně na slavnostním ceremoniálu, skládají olympijskou přísahu, žijí ve společné olympijské vesnici. Ve čtyřiadvacetičlenné plavecké nominaci Moravskoslezského kraje figurovala trojice bohumínských reprezentantů: Kája Pifková, Klárka Kursová a Ondra Kyjonka. Pouze největší moravskoslezský klub KPS Ostrava reprezentovalo ve Zlíně více plavců. Zmíněná trojice sice do celkového pořadí výrazněji nepromluvila, přesto je jejich pouhá účast na hrách vedle triumfů Jakuba Gryce dalším skvělým úspěchem bohumínského plavání.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452