Úspěšná reprezentace plavců v rakouském podhůří Alp

20.03.2018 07:51

O víkendu 10. a 11. března se představila devítka aktuálně nejúspěšnějších buhumíňáků na mezinárodních plaveckých závodech v městečku Spittal an der Drau. V doprovodu rodinných příslušníků, ve scenérii alpských vrcholků a za konkurence závodníků z Rakouska, Itálie, Maďarska a Slovinska předváděli vyslanci našeho klubu výkony možná až nad očekávání skvělé. Jak jinak nazvat plný zápis 34 často opravdu masivních osobních rekordů ve 34 startech prvního dne a celkově 45 osobních zlepšení z 52 pokusů?  Navíc v Rakousku dosažené časy vynesly Sama Hübschera, Aničku Kohanovou a Andrejku Czernou do čela českých tabulek pomalu se rozbíhajícího roku 2018. Karla Babicze na druhé, Kubu Křístka na třetí a Marcela Grünera na čtvrté místo. Zbývající účastníky Rakouského dobrodružství Peťu Truclu, Michala Matouška a Klárku Novákovou pak „alespoň“ do první desítky aktuálně nejrychlejších mladých plavců v České republice.  

Zapsané výkony se pochopitelně promítly i do počtu získaných pódiových umístění. Jakkoliv se s výjimkou Káji Babicze potýkali všichni zúčastnění ve spojených kategoriích vedle svých vrstevníků i s o rok staršími závodníky, dokázala šestice z nich vybojovat celkem 15 medailí. Sam Hübscher přispěl do sbírky dvěma zlaty a třemi stříbry. Kuba Křistek zapsal v prsařských disciplínách jedno zlato a bronz. Peťa Trucla vydřel zlato na 200 motýl. Karel Babicz přidal dvě druhá místa a jedno třetí. Anička Kohanová se dvakrát sklonila před jedinou ze soupeřek a Andrejka Czerná si vyplavala vytouženou medaili třetím místem v závodě na 200 metrů polohový závod. A to ještě čtvrtou Klárku Novákovou dělila od bronzu na znakové dvoustovce osudová jedna setina. Na cenné, i když nepopulární umístění dosáhl rovněž Marcel Grüner na padesátce znak. Michal Matoušek na pro něj průlomových závodech finišoval nejlépe pátý na prsařské padesátce.

Podtržením fantastického vystoupení reprezentantů našeho města bylo závěrečné dekorování třech nejúspěšnějších závodníků ve všech kategoriích. Mezi dvanácti letými nadějemi se při závěrečném ceremoniálu dočkal vyhlášení a trofeje celkově třetí jedenáctiletý Sam Hübscher. V o stupínek vyšší kategorii čtrnáctiletých se stejné pocty dostalo i Karlu Babiczovi.

Karvinský motýlkářský trojboj

Druhá část závodníků se v sobotu 10. března představila na Karvinském motýlkářském trojboji. Z osmičky zúčastněných zazářili nejvíce zástupci nejmladšího ročníku 2008. Julie Kalvarová získala stříbro na znakové padesátce a k němu přidala dva bronzy v obou nejkratších kraulových závodech. Na znakové padesátce se mezi nejmladšími chlapci přidal k Julii i talentovaný David Pálka, který přidal možná trošičku překvapivý bronz. Závodu se vedle zmíněné dvojice zúčastnili ještě do ceněné desítky proniknuvší Ríša Drobík, Klárka Macurová a Míša Pecl a spolu s nimi Adéla Klosínská a Vítek Klich.

Grand prix města Bruntálu a Velká cena Olomouce

Týden po úspěšném vystoupení v Rakousku a v Karviné se plavci z PK Bohumín představili na GP města Bruntálu a VC Olomouce. Skvělá forma našich reprezentantů se promítla i do těchto plaveckých klání. V Bruntálu plaval bezkonkurenčně nejlépe Samuel Hübscher, který zvítězil ve všech svých pěti startech a stal se i celkovým vítězem pětiboje. Pro dokreslení je třeba zmínit, že se s výjimkou Julie Kalvarové všichni naši závodníci, tedy i Sam, poměřovali ve společné kategorii s o rok staršími plavci. Vedle Sama si z konkurence nedělala těžkou hlavu ani Anička Kohanová. Aňa získala dvě stříbra na znakové a polohové stovce a bronz na stovce prsa, což ji v celkovém hodnocení pětiboje stačilo na skvělé třetí místo. O tři příčky za ní se po pěti disciplínách umístila další hvězdička z Bohumína, Andrejka Czerná. Andy vyválčila v sobotu bronz na trati 100 m motýl. V nejmladší kategorii desetiletých se třikrát prodrala na bronzový stupínek Julča Kalvarová, což jí podobně jako Aničce stačilo na celkové třetí místo v rámci pětiboje. Peťa Trucla a Michal Matoušek tentokrát na medaili nedosáhli, jakkoliv oba dokázali v konkurenci třiceti závodníků opakovaně pronikat do první desítky celkového pořadí.  

Na Velkou cenu do Olomouce odjeli sbírat zkušenosti s dlouhým bazénem Klárka Nováková, Marcel Grüner a Karel Babicz. V jednotné open kategorii mezi mnohými seniorskými závodníky s reprezentačními zkušenostmi pochopitelně naši plavci na čelních příčkách nefigurovali. Dosažené časy ale dávají solidní vklad pro blížící se letní šampionáty, které budou tradičně starší žáci absolvovat na padesáti metrových bazénech.

 

FOTOGALERIE Rakousko

FOTOGALERIE Bruntál

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452