37. Int. Schwimm-Meeting - Wappenschale der Stadt Spittal

27.01.2019 20:53

O víkendu 19. a 20. ledna se v alpském městečku Spittal an der Drau konaly mezinárodní plavecké závody. Mezi účastníky z třiceti klubů z Rakouska, Itálie a Slovinska reprezentovala Česko výprava osmi závodníků z Bohumína. Jakkoliv bohumínští patřili k průměrným výpravám co do počtu reprezentantů, v žebříčku získaných medailí nás předčili pouze domácí plavci ze Spittalu a Italové z nedalekého clubu Comonuoto. Oba kluby na závodech představily více než čtyřicet vlastních odchovanců.  

Nejhodnotněji přispěla k celkovému třetímu místu bohumínských dvanáctiletá Andrejka Czerná, která zvítězila ve všech svých šesti startech. Nadto přidala i celkové vítězství ve spojené kategorii ročníků 2007 a 2008. V téže kategorii skončila celkově druhá Anička Kohanová. Aňa zvítězila třikrát, dvakrát vystoupala na stupně vítězů pro stříbro. V téže kategorii se ze čtyř medailí, dvou stříbrných a dvou bronzových, radovala o rok mladší Julie Kalvarová. Stejně stará Klárka Macurová, ani letos čtrnáctiletá Klárka Nováková na medaile tentokrát nedosáhly. Mladší z obou Klár dohmátla nejlépe čtvrtá na 50 m prsa, starší brala na znacích šestá místa.

Chlapce při účasti některých tradičních jmen táhl svými výkony dvanáctiletý Michal Matoušek. Motýlkář, který má doma ve sbírce individuální medaile z Poháru ČR, zvítězil v obou delších motýlových disciplínách, ke kterým přidal ještě tři druhé příčky. První větší medaile v kariéře se v Rakousku dočkal Michael Pecl poté, co dohmátl třetí na polohové stovce. David Pálka dosáhl svého rakouského maxima šestým místem na znakové padesátce.

 

FOTOGALERIE

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452