Rekordních 14 zlatých medailí na Pohárech ČR

12.12.2018 12:14

fotogalerie - https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2355456821194581&type=3

O víkendu 8. a 9. prosince se konaly V Třebíči a v Brně Poháry České republiky v plavání mladších žáků. Bohumínští nejen že v Brně v kategorii jedenáctiletých úspěšně obhájili 13 nejcennějších kovů z léta, ale nadto přidala senzační triumf v Třebíči desetiletá Julie Kalvarová. Vítězstvím na znakové stovce Julie přispěla k překonání „nepřekonatelného“ červnového zápisu z týchž soutěží v Novém Jičíně a Prostějově.

Desetiletí plavci z celé Moravy, Slezska a části východu Čech putovali na sobotní závody do Třebíče. Mezi více než 180 závodníky se představila i čtveřice bohumínských. Julii Kalvarovou její předchozí výkony pasovaly do role širšího okruhu kandidátek na některou z medailí. Fakt, že v infarktovém závěru proměnila hned první start v senzační triumf, však zaskočil nejen Julču samotnou, ale i všechny bohumínské fanoušky v ochozech. Nabitá energií přidala v následném startu na 100 metrů polohový závod bronz. Ve zbývajících čtyřech startech jí ke stupňům vítězů chyběl zpravidla jen malý kousíček (5., 7., 4. a 4. místo). David Pálka nejlépe finišoval devátým místem na 200 m polohový závod. Jáchym Šmídl a Adéla Slaninová při své premiéře na vrcholných závodech zakončili svá vystoupení ve třetí desítce.

V Brně, kde se mezi sebou poměřili jedenáctiletí, měl Plavecký klub Bohumín hned sedmičlenné zastoupení. Žhavá medailová želízka Andrejku Czernou, Aničku Kohanovou, Sama Hübschera a Michala Matouška, doplňovali závodníci s ambicí na první desítku, případně i výš: Peťa Trucla, Ríša Drobík a Míša Pecl. Samuel Hübscher potvrdil výsostné postavení aktuálně nejlepšího českého jedenáctiletého plavce šesti triumfy v šesti individuálních startech a stal se nejúspěšnějším účastníkem závodního víkendu. To co se od Sama trochu očekávalo, dokázala senzačně docílit i Andrejka Czerná. Drobná kraulařka se představila v nevídané formě, která ji vynesla pět zlatých medailí a jednu stříbrnou. Díky tomuto zápisu a dvěma cenným kovům ze štafety se stala pro změnu medailově nejúspěšnější dívkou brněnského víkendu. Nadto se i ona posunula ve třech disciplínách (50 vz, 200 vz, 800 vz) do čela českých tabulek jedenáctiletých plavkyň. Anička Kohanová, která se velkou část podzimu potýkala se zdravotními obtížemi a tréninkovými výpadky, veze z Brna dvě stříbra, bronz a tři čtvrtá místa. Motýlkář Michal Matoušek vydobyl toužebně očekávané stupně vítězů na nejkratší padesátce. Na dvojnásobné trati dohmátl čtvrtý. Společně pak výše jmenovaná čtveřice opanovala obě mixové štafety na 4 x 50 m polohově i volným způsobem. V prvním případě odskočili jinak vyrovnanému startovnímu poli o více než 6 vteřin, ve druhém o takřka 5. Petr Trucla zabodoval nejvýše osmým místem na 100 m motýl. Richard Drobík dohmátl na 100 i 200 metrů prsa 13. Michael Pecl na 200 prsa i 50 motýl 17.

Ještě o týden dříve nás na zimním Mistrovství České republiky třináctiletého žactva reprezentovala v Mladé Boleslavi Klára Nováková. Klárka v průběhu podzimu pokračovala ve výkonnostním progresu, který se promítl do rekordních pěti kvalifikovaných startů na MČR. I vinou vynucené zdravotní pauzy těsně před šampionátem sice Klára neobhájila umístění v první desítce, přesto 16. a 19. příčku ve znakových disciplínách, jen s nepatrnou ztrátou na vzývanou Top ten, hodnotíme pozitivně.

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452