Průlomové mistrovství republiky plavců pro Marcela a Klárku

02.08.2018 11:50

Letní plavecká mistrovství České republiky starších žáků hostila o víkendu na přelomu června a července česká města Plzeň a České Budějovice. Do Budějovic bohužel vinou zranění z přípravy aktuálně nejrychlejší bohumínský plavec Karel Babicz neodcestoval. To v západních Čechách třináctileté naděje Plaveckého klubu Bohumín Klára Nováková a Marcel Grüner senzačně posouvali svá dosavadní kariérní maxima.

   Marcel se v hlavním městě piva postavil na start čtyř závodů, Klárka tří. Vše pro naše barvy odstartovalo chlapeckým závodem na 100 metrů prsa. V Marcelově doplňkové disciplíně šlo především o seznámení se s tamním bazénem v závodních podmínkách. Umístění ve třetí desítce sice nenadchlo, ale hlavní tratí, ke které upínali oba naši plavci své naděje, měla být znaková stovka. Ta přišla na řadu ve druhém závodním půldni a jako první se v ní prezentovala Klára Nováková. Klárka se doposud na každém dalším mistráku posouvala blíž elitě. Z pravěkých umístění ve čtvrté, třetí desítce na pohárech ČR, až k 12. místu na posledním mistrovství republiky. Po solidním startu následoval ještě lepší finiš. Osobní rekord na dlouhém bazénu 1:15,01 a po chvíli čekání potvrzené skvělé desáté místo. Poprvé v kariéře Klárka pronikla do elitní desítky své věkové kategorie.

 Do elitní desítky hodlal prvně nahlédnout na stejné trati i Marcel. S ohledem na fakt, že se na vrchol sezóny nominoval třetím nejrychlejším časem, tajně jsme všichni pokukovali ještě výš. Jakkoliv Marcel zaplaval výborně a časem 1:11,78 si znatelně opravil osobák na dlouhém bazéně, tak masivní výkonnostní skok jako konkurence nepředvedl. Výsledkem bylo, možná v Marcelových očích lehce nedostatečné, přesto krásné sedmé místo. Ihned v následující disciplíně si svůj doplňkový start 400 m volně odbyla i Klárka. Solidním časem a vyrovnaným výkonem vyrovnala Marcelovo umístění z prsou.

V neděli čekala oba naše zástupce druhá nejsilnější disciplína dvoustovka znakem. Klára udržela výkonnost a dohmátla na skvělém 12. místě. Marcelovi bohužel postupně docházely síly, což znamenalo propad na místo 14. Poslední disciplínou pro Marcela byla královská stovka kraulem a 26. místo.

Oběma závodníkům blahopřejeme ke krásným umístěním, které jsou odrazem jejich usilovné práce v tréninku. Klárce do nové sezóny přejeme, ať ji nadšení vydrží. Marcelovi přejeme hodně štěstí v novém působišti.

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452