Připomenutí úspěšné reprezentace v Rakousku

23.02.2014 10:30

Se zpožděním se ještě vrátíme k úspěšným lednovým závodům v Linci. Ve 24. ročníku McDonald´s Mehrlagencupu vedle našich 14 závodníků startovalo dalších 400 plavců z 35 klubů z 9 států.

Největší naděje jsme i tentokrát vkládali do Kuby Gryce, který v Rakousku obhajoval dvě pódiová umístění z loňska. V nabité konkurenci Jakub začal třetím nejrychlejším časem mezi dvanáctiletými plavci na 200 m volným způsobem. Zde se však do společného pořadí započítávaly výkony jedenácti až šestnáctiletých chlapců, takže medaile visela opravdu vysoko. To stometrové úseky již organizátoři hodnotili dle jednotlivých ročníků narození, díky čemuž Jakub za svůj výkon na trati 100m znak obhájil loňskou bronzovou medaili. Na dalších třech stometrových distancích Jakub vždy atakoval stupně vítězů, avšak těsně neuspěl. Na 100 m prsa dohmátl v osobním rekordu pátý, na motýlkářské a kraulové stovce shodně finišoval jako čtvrtý nejrychlejší.

Vyrovnané výkony spolehlivě stačily k postupu do pětičlenného finále, které se plavalo na trati 100 m polohově. V konkurenci dvou maďarských a dvou rakouských plavců se Jakub vyhecoval ke svému nejlepšímu víkendovému vystoupení. Za suverénně prvním rekordmanem závodů Peterem Sarim z Maďarska se do posledního okamžiku přetahoval o stříbrnou medaili s dalším talentovaným maďarským borcem Adamem Bagyulou. Nakonec sice ani výrazně zlepšený osobní rekord 1:15,66 nestačil a Jakub bral bronz, ale vzhledem k faktu, že jeho maďarští soupeři zde již druhým rokem překonávají rekordy závodů, které měl v držení mj. olympijský finalista, jsou jeho výsledky opravdu nesmírně hodnotné.

Pozitivním zjištěním je fakt, že se vedle Jakuba představili plně konkurenceschopně i další naši plavci. Především sedmé místo Anežky Malcharové na její nejsilnější prsařské stovce je senzačním výsledkem. Tradičně vyrovnaně zaplavala Karolína Pifková, v konkurenci více než třiceti plavkyň vyplavala dvě dvanáctá a jedno třinácté místo. Pozice těsně za elitní desítkou atakoval rovněž Ondra Kyjonka. Většina zbývajících závodníků plavala minimálně na hranici svých osobních rekordů, což je s ohledem na brzký termín závodů velmi pozitivní.

V neposlední řadě poděkování zaslouží rodiče Pavel Pifka a Libor Gryc, kteří opět celou výpravu ve zdraví dovezli do Rakouska a zpět.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452