OLYMPIJŠTÍ VÍTĚZOVÉ Z PK BOHUMÍN

31.07.2019 16:37

Fantastického úspěchu dosáhli na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci bohumínští plavci nominovaní do krajské plavecké reprezentace. Andrejka Czerná a Samuel Hübscher se vedle titulů mistrů republiky mohou nově honosit i titulem olympijských vítězů z her dětí a mládeže. Anička Kohanová, obdobně jako na mistrovství republiky, pronikla opakovaně do desítky nejlepších.

Andrejka v Liberci senzačně ovládla hned své první klání o medaile na 400 metrů volný způsob. Ke zlatu posléze přidala dva bronzy na kraulové stovce a dvoustovce a dvě čtvrtá místa na kraulové padesátce a motýlové dvoustovce. Sam Hübscher nedal konkurenci sebemenší šanci v závodech na 100 a 200 metrů znak, stejně jako 200 metrů polohově. Na prsou skončil jak na stovce tak dvoustovce stříbrný, pouze na čtyřstovce volným způsobem se musel smířit se čtvrtým místem. Anička Kohanová postoupila na hrách do dvou finále na stovce a dvoustovce znakem. V obou případech zakončila své účinkování příčku za rozšířeným pódiem, na které při slavnostním ceremoniálu defilovalo šest nejlepších plavkyň.

                „Malá“ olympiáda, přibližující mladším sportovcům ducha té “velké“ opravdové získává rok od roku na popularitě. Na rozdíl od předchozích letních her z před dvou let, letos již klání vycházejících hvězdiček jednotlivých sportů přenášela v přímých přenosech i záznamech Česká televize. Na sportovním kanálu i internetu jsme tak měli možnost naživo shlédnout finálová vystoupení trojice odchovanců PK Bohumín. Dostat se jednou na obrazovky televize je snem mnoha začínajících sportovců. Našim plavcům se další ze snů splnil v tak mladém věku minulý týden.

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452