Úspěchy na KMT a O Puchar MTB Delfin Cieszyn

04.04.2019 14:44

Ke konci března a na počátku dubna testovali bohumínští plavci formu na obou březích řeky Olše. Nejprve se představili v Karviné na tamním motýlkářském trojboji. Posléze se u našich severních sousedů v Cieszynie utkali o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Z obou dvou klání přivezli vedle nepřeberného množství osobních rekordů rovněž celou řadu medailových umístění.

Andrea Czerná díky dvěma vítězstvím na 50 a 100 metrů motýlkem a stříbru na dvoustovce ovládla v Karviné celkové pořadí motýlkářského trojboje dvanáctiletých a jedenáctiletých děvčat. Ke třem motýlkovým medailím přidala v doplňkovém závodě na stovce volným způsobem třetí zlato. Samuel Hübscher zvítězil v trojboji rovněž, jakkoliv se mu vinnou předčasného startu na dvoustovce započítaly body jen ze dvou vítězných kratších distancí. Obdobně jako Andrejka i Sam dohmátl posléze první na vložené stovce kraulem. Mezi medailisty se v Karviné z třinácti našich reprezentantů vměstnali ještě vítězná z nejkratšího znaka Klára Nováková a bronzoví Michael Pecl z polohové stovky a Aňa Kohanová na stovce volně.  

V Cieszynie se naše výprava popasovala s ještě těžší konkurencí. Jednak dvanáctileté tentokrát čekali ve spojené kategorii o rok starší soupeři. A zároveň kvalitně organizačně zvládnutý mítink přilákal do tamního centra opravdu špičkové plavce z obou částí hranice i vzdálenějších zemí. O to cennějších je pět medailí Sama Hübschera, který přiváží dvě prsová vítězství podtržená dvěma rekordy závodu ze stovky i dvoustovky (1:16,57 respektive 2:49, 57). V téže věkové kategorii mezi dívkami skvěle zaplavaly Andrea Czerná a Anna Kohanová. Andrejka rozšířila svou sbírku o dvě stříbra a dva bronzy. Anička vystoupala na třetí stupínek celkem třikrát. Vítězství a k němu bronz si z Polska přivezla rovněž o kategorii níž bojující Julie Kalvarová. Bronzovou medaili uzmula také stejně stará prsařka Klárka Macurová na stovce. Na druhou a třetí příčku ve znakových disciplínách ve své věkové kategorii dosáhl po zranění se vracející patnáctiletý Karel Babicz. Podtržením skvělých výkonů byl v napínavém a nesmírně vyrovnaném závodě bronz mixové štafety Plaveckého klubu Bohumín v disciplíně 4 x 50 VZ, v kategorii do třinácti let. 

 

Reprezentanti KMT: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková, D. Pálka, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar, J. Šmídl.   

Reprezentanti Cieszyn: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, M. Pecl, K. Slaninová, V. Tomášová, V. Klich.

 

FOTOGALERIE   

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452