Meziokresní přebor Karviná - 18. -19. května

08.05.2018 20:29

Jarní meziokresní přebory, které hostila Karviná v pátek a v sobotu 18. a 19. května, zastihly reprezentanty Plaveckého klubu Bohumín ve velmi dobrém rozpoložení. Výprava 38 plavců, doprovázena tradičně nejhlasitějším a nejpočetnějším táborem fanoušků, se skládala jednak z protřelých závodníků, pro které jsou karvinské závody běžnou rutinou, ale rovněž z plavců, kteří na závody vyjíždí jen zřídka, případně se jich zúčastnili vůbec poprvé. Právě v této skupince bylo cítit největší napětí a očekávání, stejně jako nadšení, pocit zadostiučiní, ale tu a tam i smutek, podle toho jak se jim ten který start vydařil. Jelikož si takřka všichni vylepšili svá osobní maxima, převládaly přeci jen emoce veskrze pozitivní.

Zkušenější část výpravy, pro něž jsou meziokresní přebory prvním krokem na cestě k mistrovstvím republiky a pohárům České republiky, jela do Karviné s jasně vytyčenými představami a cíli. Od prvního okamžiku se na zlepšených osobních rekordech potvrzovalo, že dřina posledních měsíců bude odměněna. Deset našich plavců dokázalo vystoupat na pomyslný nejvyšší stupínek. Samuel Hübscher, Julie Kalvarová a Karel Babicz v početné konkurenci nenašli přemožitele ani v jednom ze svých devíti, respektive osmi startů. Dorostenky Adéla Morská a Tereza Plutová opanovaly oba své starty. Anička Kohanová, Andrejka Czerná, Klára Nováková, Klárka Macurová a Kuba Gryc získali vedle prvních míst i druhé či třetí příčky. Diplomy za umístění na stupních vítězů obdrželi rovněž Michal Matoušek, Lukáš Orlík, David Pálka, Ondra Kyjonka, Kamil Rutar, poprvé v kariéře Adélka Klosínská a díky opravdu velké a hlasité podpoře svého otce i Richard Drobík. Míšovi Peclovi a Dominiku Kuderovi uniklo vytoužené pódium o jedinou příčku.

Další možnost navázat na úspěšné karvinské vystoupení budou mít bohumínští závodníci na počátku června na krajských přeborech mladších i starších žáků.

Reprezentanti: Aradský Vojtěch, Babicz Karel, Czerná Andrea, Drobík Richard, Figurová Eliška, Gryc Jakub, Gryc Matěj, Hanuliak Josef, Hübscher SAmuel, Chrobočková Eliška, Janošová Lenka, Kalvarová Julie, Kasanová Soňa, Klich Vítek, Klosínská Adéla, Kohanová Anna, Kolarczyk Matěj, Kolísek Tomáš, Kožusznik Robin, Kuder Dominik, Kyjonka Ondřej, Lušňák Vojtěch, Macurová Klára, Matoušek Michal, Morská Adéla, Nováková Klára, Orlík Lukáš, Pálka David, Pecl Michael, Pensimus Matěj, Plutová Tereza, Poštulková Eliška, Rusková Markéta, Rutar Kamil, Salawová Magdaléna, Slaninová Adéla, Sternadlová Julie, Tomášová Veronika

Výsledky

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452