Medaile bohumínského potěru na závodech nejmenších dětí

22.02.2019 20:37

První dva únorové víkendy patřily na Moravě a ve Slezsku nejmladším plaveckým nadějím. Nejprve se sjely výpravy natěšených plaváčků na tradičního Brněnského tučňáčka. O týden později je čekal druhý ročník Pulce severského v Havířově. Zatímco na oblíbené závody do moravské metropole, které lákají malé závodníky rovněž na zábavu spojenou s přespáním v některém z místních hotelů, odcestovalo za doprovodu rodičů z Bohumína deset závodníků. V Havířově již měli rodinní příslušníci možnost fandit čtrnácti statečným.

V brněnské konkurenci mnohdy více než padesátky soupeřů a soupeřek dokázaly proniknout do ceněné první desítky ještě ani ne osmiletá Anička Kovářová a rovněž o rok starší Julča Trachová. Plavecký klub Bohumín tak zapsal dvě sedmá místa na 25 metrů prsa, respektive kraul. Na stále velmi hodnotná umístění v druhé desítce pak dosáhli rovněž Vojta Aradský, Dominik Kuder, Matyáš Menšík a Klárka Kaletová. Terezka Czerná, Eliška Figurová a Barča Jakubková se pohybovaly nejčastěji ve třetí desítce. Adélka Jakubková, i přes solidní dosažené časy, končila v extrémně vyrovnané konkurenci ještě o pár příček níž. Štafeta dívek pak společné úsilí dovedla ke čtvrtému místu na trati 4 x 25 volným způsobem.

Rovněž v Havířově byla konkurence velmi početná. Chtěl-li si někdo odvézt medaili, musel za sebou zanechat více než třicet soupeřů ze sedmnácti klubů. A nutno podotknout, že bohumínská hvězdička Julča Trachová a její tréninkový parťák Vojta Aradský medaili opravdu chtěli. Julie po úvodním čtvrtém místě na znakové padesátce dvakrát vydobyla stříbro na prsa i kraul. Vojtovi naopak bronzově zacinkal hned první znakový závod. Kousek za medailovými pozicemi, stále ještě v top ten, dohmátli Matyáš Menšík, Gabka Fišerová i Klárka Kaletová. Pochvalu za obrovskou snahu a nadšení, se kterým k závodu přistoupili si ale zaslouží všichni naši plavci: Terezka Czerná, Rosťa Fišer, Anetka Fišerová, Lucka Koběrská, Vojta Lušňák, Eliška Pekárková, Honzík Sternadel, Teo Tartaini i Terka Vychodilová.

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452