Matyáš Menšík, Julie Trachová a Anička Kovářová dovezli z Tučňáčka medaile

21.01.2020 15:40

Na největším mítinku nejmenších závodníků v republice pozvedla nejmladší bohumínská závodní generace hozenou rukavici svých starších úspěšných kamarádů z klubu a vystoupala na stupně vítězů. Zařadila se tak ke klubovým osobnostem, které na Tučňáčku medaili získali v minulosti a nebylo jich za celých 15 let trvání Plaveckého klubu Bohumín mnoho. V individuálním závodě doposud medaili brali pouze Kuba Gryc, Andrejka Czerná, Anička Kohanová a Julie Kalvarová. O třetím lednovém víkendu se historický počet medailistů navýšil o další tři jména.

Víkendovou jedničkou se trošičku nečekaně stal letos desetiletý Matyáš Menšík. Maty senzačně zvítězil na prsové padesátce a na stejně dlouhém motýlu přidal bronz. Ke dvěma medailím nutno připočíst i hodnotné sedmé místo na kraula a deváté na znak. Stejně stará Julie Trachová se rovněž probila do desítky nejlepších plavkyň ve všech čtyřech startech. Vytoužený bronz oslavila po doplavání padesátky volným způsobem. Ve znakovém a motýlovém závodě finišovala čtvrtá. Na prsové padesátce pak sedmá. Třetí medailistkou se v Brně stala o rok mladší Anička Kovářová. Vyhraněná prsařská naděje pochopitelně medaili obdržela po dvacet pětce prsama. V její kategorii přitom soutěžilo více než padesát dívek!

Sympaticky si vedli i další hvězdičky z celkově dvanáctičlenné bohumínské výpravy. Devítiletá Gabka Fišerová nakoukla do „top ten“ fantastickým desátým místem na prsa. Klárka Kaletová se dokázala pohybovat ve druhé desítce na prsa i volný způsob. Novicka v klubu a všestranná vyznavačka sportů na vodě, jedno jestli zmrzlé, nebo kapalné Valentýna Menšíková, skončila na jeden prsový bazén na hezkém dvaadvacátém místě. Terezka Czerná dohmátla o jednu, respektive dvě příčky níž na dvojnásobná prsa a motýl. Nejmladší dívka výpravy, Sabinka Dudková, se rovněž dokázala probít ve znakovém závodě do třetí desítky. To v jejím případě znamenalo porazit polovinu všech soupeřek. Tobík Sova, Natka Wolfová, Viki Sollichová a Pavlík Kalvar se zase o kousek výkonnostně posunuli, když překonávali svá osobní maxima. Všichni si pak především díky skvělému vedení trenérek Markéty Krčmářové a Káji Pifkové a za podpory nadšených rodičů v čele s Vlastíkem Czerným závody a pobyt v Brně užili. Jen tak dál děcka!

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452