Krajský přebor starších žáků

04.06.2018 07:53

Starší žáci se v pátek a v sobotu 8. a 9. června v Karviné utkali o tituly přeborníků Moravskoslezského kraje v plavání. Při neúčasti tradiční opory Karla Babicze, jemuž bohužel ukončilo nepříjemné zranění sezónu, a Kuby Křistka, stály veškeré medailové ambice bohumínského plavání na bedrech Marcela Grünera a Kláry Novákové.

Marcel, jenž se pro změnu po zranění k závodům po pauze vracel, se v Karviné potkal s výbornou formou. Díky tomu mohl přidat do své sbírky tři tituly na tratích 100 a 200 metrů znak a 100 metrů polohově a nadto bronz na 100 metrů volný způsob. Především výkon 1:09,24 na 100 znak, jenž aktuálně řadí Marcela na třetí místo českých tabulek třináctiletých plavců, dává naději s ohledem na blížící se republikový šampionát. Klárka Nováková rovněž potvrdila své postavení v rámci našeho kraje. Dvě bronzové medaile na obě znakové tratě a k nim dvě čtvrtá místa na 100 m polohový závod a 400 m volným způsobem, dávají bezesporu dostatek sebevědomí pro plzeňský šampionát.

Spolu s oběma medailisty se přeborů zúčastnili Adéla Klosínská, Lukáš Orlík a Kamil Rutar. Adélka se musela prát především s počínající virózou, přesto se v konkurenci třiadvaceti plavkyň blýskla šestým místem na 100 metrů polohově. Lukáš Orlík získal své nejhodnotnější páté místo na stovce prsa. Kamil Rutar si nejlépe vedl na kraulových tratích.

Výsledky

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452