Jarní meziokresní přebory v Karviné

22.05.2019 08:40

Tradičně bohumínskými reprezentanty nejpočetněji obsazované závody sezóny přilákaly do Karviné rovné čtyři desítky našich plavců, což z nás učinilo nejpočetnější výpravu mítinku. Ne všichni sice na tamní bazén přijížděli s nejvyššími ambicemi. Pro některé to byly první krůčky v jejich budoucích kariérách, pro některé poslední. Jiní chtěli zažít atmosféru skutečných závodů a další si zase chtěli ověřit, k jakému výkonu by mohl vést trénink posledních měsíců. Spolu s nimi se ale pochopitelně na meziokresních přeborech představili i ti, kteří si právem mohli myslet na pódiová umístění. A pak jsme ve svém středu měli i úzkou skupinku výjimečně nervóznějších svěřenců ve věku dvanáct až čtrnáct let, pro které byly závody závěrečnou možností, jak promluvit do nominace na nadcházející olympiádu dětí a mládeže.

Z hlediska umístění na stupních vítězů vynikali Andea Czerná, Samuel Hübscher a Kuba Gryc, kteří o víkendu neochutnali hořkost porážky. Klára Nováková, Karel Babicz a Anna Kohanová většinou vítězili, jen občas dohmátli druzí, hůř ne. Vítězství na přeborech slavili rovněž Julie Kalvarová, Jakub Křistek a Michal Matoušek. Diplom, který pořadatelé předávali třem nejúspěšnějším plavcům jednotlivých disciplín a kategorií, doma mohou vystavit rovněž Richard Drobík, Klára Macurová, Lukáš Orlík, David Pálka, Michael Pecl, Matěj Pensimus a dva členové plavecké přípravky Matyáš Menšík a Julie Trachová. K individuálním výkonům je třeba připočíst bronz dívčí štafety (A. Kohanová, A. Klosinská, J. Kalvarová, A. Czerná) na trati 4x 50 volný způsob a vítězství mužské štafety (M. Gryc, J. Gryc, S. Hübscher, K. Babicz) jak na 4x 50 polohově, tak volným způsobem. 

Drtivá většina těch, kteří na stupně tentokrát nedosáhli, mohly hřát alespoň zapsané osobní rekordy. Zvlášť u úplných závodních noviců často dosažené časy totálně zválcovaly osobáky dosažené v tréninku. A kdo že to dále náš klub v Karviné reprezentoval? Byli to: Adéla Blažková, Terezka Czerná, Eliška Figurová, Matěj Gryc, Adam Haloda, Adélka a Barča Jakubkovy, Lenka Janošová, Klárka Kaletová, Adéla Klosínská, Lucka E. Koběrská, Lukáš a Beata Pensimusovi, Markéta Rusková, Kamil Rutar, Markétka Rusková, Áďa Slaninová, Adélka a Maruška Stoškovy, Teo Tartaini, Sára Tkadlecová, Petr Trucla a Maruška Zerzavá.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452