ČTYŘI REPREZENTANTI PK BOHUMÍN NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ NA VÍKENDOVÝCH MČR - ČTRNÁCT MEDAILÍ, ŠEST MISTROVSKÝCH TITULŮ

17.06.2019 07:47

O víkendu z 16. na 17. června přepsali v Novém Jičíně dvanáctiletí reprezentanti PK Bohumín klubovou historii. K dosavadním dvěma našim medailistům a mistrům republiky Anežce Malcharové a Kubovi Grycovi přibyli čtyři noví držitelé medaile z MČR: Andrejka Czerná, Anička Kohanová, Michal Matoušek a Samuel Hübscher. Tato čtveřice dosáhla společně na dvě stříbrné medaile ze smíšené štafety polohově i volným způsobem. Pro město a klub naší velikosti neuvěřitelný úspěch.

Navíc štafeta nebyla jedinou a ani tou nejúspěšnější dobyvatelkou medailí. Dalších 12 cenných kovů přidala dvojice Andrejka Czerná a Sam Hübscher v individuálních startech. Andrejka nejprve stanula pětkrát na bronzovém stupínku po všech kraulových disciplínách a především dominantním způsobem  získala vysněný titul na 400 metrů polohově. Sam se díky medailově opačné bilanci jednoho bronzu a pěti titulů mistra České republiky stal rázem historicky nejúspěšnějším plavcem naší historie.

Anička předvedla rovněž uctyhodný zápis v podobě šesti umístění v top ten. Škoda jen toho čtvrtého místa na znakové stovce... Michal Matoušek o sobě dal vědět velice solidním 14. místem na náročné dvoustovce motýl.

Při výčtu skvělých víkendových výsledků nám zbývá poslední jméno. Čtrnáctiletá Klára Nováková opět jednou přepisovala osobní zápisy na mistrovství ve Zlíně. Po sérii osobních rekordů posunula i své doposud nejlepší desáté místo ze šampionátu. Na osmém místě se zase o krůček přiblížila těm vůbec nejlepším znakařkám v republice.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452