BÁRA ZÁVADOVÁ TRÉNOVALA S NAŠIMI PLAVCI

20.09.2018 10:12

Na počátku byla pohlednice. Nijak zvlášť se nelišila od desítek dalších, které v téže době odešly z Bohumína a jiných míst České republiky do australského Sunshine Coast. Výjimečnou ji učinily až prsty čtyřnásobné nejlepší plavkyně ČR a olympioničky Báry Závadové o pár týdnů později. Ostravská rodačka, připravující se poslední sezóny na závody daleko od domova mezi „klokany“ z jižní polokoule, vylosovala z celé kupy pozdravů tři šťastné. Tažené odesílatele se zavázala navštívit při tréninku v jejich domovských plaveckých klubech.

Světe div se! Při všech těch útrapách se štěstěna konečně jednou usmála na Karla Babicze, autora oné zmiňované pohlednice. Díky němu a dobré vůli Báry dostala třicítka nejtalentovanějších bohumínských plavců jedinečnou příležitost prožít tréninkové odpoledne se svým nedostižným idolem.

                Ten den, kterého se mnoho závodníků a závodnic nemohlo dočkat, nastal 19. září. Skvěle naladěná Bára se krátce před čtvrtou hodinou zjevila v bohumínském aquacentru a ihned začala rozdávat radost. I když radost… Za normálních okolností rozcvička, rozplavání a následná tréninková dřina plavcům zase takový úsměv a nadšený výraz ve tvářích nevykouzlí. Ve středu však bylo vše jinak. Každý okamžik tréninku bavil víc, než návštěva zábavního parku. Každé slovo, pochvala i připomínka se mladým plavcům zarývala pod kůži více, než stokrát dobře míněné rady rodičů. Při plavaných úsecích se všichni doslova překonávali ať už rychlostí, nebo precizností provedení. A za svou snahu byli po zásluze odměněni. Ta Bára Závadová, které doposud drželi palce u televize, výjimečně snad v hledišti plaveckých arén, jako např. loni při mistrovství světa v Budapešti, najednou závodila s nimi ve společné štafetě. Poté naposledy glosovala přímo z vody výkony a techniku na závěrečné polohovce nezapomenutelného dne. Naposledy si se všemi plácla na znamení dobře odvedené práce. A pak už obklopena hloučkem nadšených plaveckých „kolegů a kolegyň“ trávila celé dlouhé desítky minut na břehu našeho přívětivého bazénu. Nejprve rozdávala sladkou odměnu, posléze autogramy. Došlo i na nezbytné foto s každým ze zájemců. A že jich i těsně před sedmou hodinou ještě bylo…

                  Uvidíme, třeba tím přátelským plácnutím nepředala našim plavcům jen symbolický pozdrav ze světa vrcholového plavání. Třeba někomu předala i pomyslnou štafetu. Třeba za pár let uvidíme stát v čepičce s českou vlaječkou na startu závodu pod pěti kruhy někoho z nich. Možná právě středeční koňská dávka motivace od SuperBáry bude tou, na kterou bude s velkou medailí na krku reprezentantka, či reprezentant made in Bohumín vzpomínat jako na tu klíčovou ve své kariéře. Uvidíme… Ať tak, nebo tak, Báro děkujem!!!

 

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452