Ve zkratce

18.06.2018 22:01

TRÉNINKY ZÁVODNÍCI 19.- 22. 6.

Úterý a středa - 19. a 20. června od 14:45 - 16:15 Čtvrtek a pátek - 21. a 22. června 15:00 -...
15.05.2018 09:21

Letní příměstské tábory

Letní příměstské tábory Kapacita naplněna, volná již jen náhradnická místa
18.03.2018 20:16

Aktualizace soutěž, osobáky

Soutěž aktualizována k 15.3. osobáky už i s víkendovými závody

Blíží se

DATUM NÁZEV KDO
18. - 22.4. Velikonoční prázdniny - neplaveme K, P, Z4, ZPA,B,C,
1.5. Státní svátek - neplaveme K, P, Z4, ZPA,B,C
3.-5.5. VC Ostravy 04
4.-5.5. Májové Brno 05-08
10.-11.5. MOPŽ Karviná Z1,2,4. P1,2, oslovení ZPB,C, K

 

Aktuality

17.04.2019 09:14

Májové Brno a Velká cena Ostravy

Májové Brno (50m)

Termín: sobota 4. a neděle 5. května

Místo konání: Brno-Lužánky

Doprava: Vlastní

Sraz: sobota 4. 5. v 11:40 na bazéně v Brně

Ubytování: Zajištěno, adresa bude upřesněna

Nominovaní: A. Czerná, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková

 

Velká cena Ostravy (50m)

Termín: pátek 3. až neděle 5. května

Místo konání: Ostrava

Doprava: Vlastní

Sraz: pátek 3. 5. v 14:30 na bazéně v Ostravě

Nominovaní: K. Babicz

09.04.2019 08:08

KP MSK - Dlouhé tratě Karviná 13. dubna

Místo konání: Karviná

Termín: sobota 13. dubna 8:50

Sraz: ročníky 07 - 08 sobota 7:45

        ročníky 04 - 05 sobota 12:00 (s ohledem na průběh závodu, nebo případné organizační změny, může být dříve)

Doprava: Vlastní

Přijatí: K. Babicz, A. Czerná, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar, A. Slaninová

04.04.2019 14:44

Úspěchy na KMT a O Puchar MTB Delfin Cieszyn

Ke konci března a na počátku dubna testovali bohumínští plavci formu na obou březích řeky Olše. Nejprve se představili v Karviné na tamním motýlkářském trojboji. Posléze se u našich severních sousedů v Cieszynie utkali o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Z obou dvou klání přivezli vedle nepřeberného množství osobních rekordů rovněž celou řadu medailových umístění.

Andrea Czerná díky dvěma vítězstvím na 50 a 100 metrů motýlkem a stříbru na dvoustovce ovládla v Karviné celkové pořadí motýlkářského trojboje dvanáctiletých a jedenáctiletých děvčat. Ke třem motýlkovým medailím přidala v doplňkovém závodě na stovce volným způsobem třetí zlato. Samuel Hübscher zvítězil v trojboji rovněž, jakkoliv se mu vinnou předčasného startu na dvoustovce započítaly body jen ze dvou vítězných kratších distancí. Obdobně jako Andrejka i Sam dohmátl posléze první na vložené stovce kraulem. Mezi medailisty se v Karviné z třinácti našich reprezentantů vměstnali ještě vítězná z nejkratšího znaka Klára Nováková a bronzoví Michael Pecl z polohové stovky a Aňa Kohanová na stovce volně.  

V Cieszynie se naše výprava popasovala s ještě těžší konkurencí. Jednak dvanáctileté tentokrát čekali ve spojené kategorii o rok starší soupeři. A zároveň kvalitně organizačně zvládnutý mítink přilákal do tamního centra opravdu špičkové plavce z obou částí hranice i vzdálenějších zemí. O to cennějších je pět medailí Sama Hübschera, který přiváží dvě prsová vítězství podtržená dvěma rekordy závodu ze stovky i dvoustovky (1:16,57 respektive 2:49, 57). V téže věkové kategorii mezi dívkami skvěle zaplavaly Andrea Czerná a Anna Kohanová. Andrejka rozšířila svou sbírku o dvě stříbra a dva bronzy. Anička vystoupala na třetí stupínek celkem třikrát. Vítězství a k němu bronz si z Polska přivezla rovněž o kategorii níž bojující Julie Kalvarová. Bronzovou medaili uzmula také stejně stará prsařka Klárka Macurová na stovce. Na druhou a třetí příčku ve znakových disciplínách ve své věkové kategorii dosáhl po zranění se vracející patnáctiletý Karel Babicz. Podtržením skvělých výkonů byl v napínavém a nesmírně vyrovnaném závodě bronz mixové štafety Plaveckého klubu Bohumín v disciplíně 4 x 50 VZ, v kategorii do třinácti let. 

 

Reprezentanti KMT: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková, D. Pálka, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar, J. Šmídl.   

Reprezentanti Cieszyn: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, M. Pecl, K. Slaninová, V. Tomášová, V. Klich.

 

FOTOGALERIE   

06.03.2019 12:50

Pětice medailistů na plaveckém pětiboji v Bruntálu

O víkendu 16. a 17. března proběhla v Bruntále tradiční plavecká Velká cena. Letošní ročník přivítal historicky nejpočetnější startovní pole. Cesta k medailím v jednotlivých kategoriích často vedla přes více než čtyři desítky soupeřů. O to cennější je, že se hned pětice reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín na stupně vítězů prosadit dokázala.

Tradičně nejvíce úspěchů dosáhli naši dvanáctiletí svěřenci. Ve spojené kategorii s o rok mladšími ovládli všech deset individuálních klání dívek i chlapců a tím pádem i celkové pořadí pětiboje. Suverénní výkon předvedl aktuálně nejlepší český plavec výše zmiňované kategorie Sam Hübscher, jenž o víkendu nenašel přemožitele ani jedinkrát. V závodě na 100 metrů motýl doprovodil Samuela na stupně vítězů bronzový kamarád z tréninkové skupiny Michal Matoušek. Michal sahal po třetí příčce rovněž v celkovém součtu víceboje, leč za konkurenty nakonec lehce na páté příčce zaostal.

Stejná věková kategorie v dívčím podání přinesla velký souboj o vítězství v podání dvou bohumínských dívek. Počáteční stovce motýl kralovala Andrea Czerná. Následné stovky znak a prsa ovládla Anna Kohanová. Čtvrtý závod volným způsobem přivedl zpět na nejvyšší stupínek Andrejku, která měla i díky druhému místu ve znakovém závodě na Aničku před poslední disciplínou k dobru jeden bod. Ten nakonec nestačil. V poslední polohové stovce a tím i v pětiboji zvítězila Aňa. Ája získala stříbro jak na polohovce, tak i celkově.

Pátým bohumínský medailistou víkendových klání se stal benjamínek výpravy Vojta Aradský, bronzový na padesátce volným způsobem desetiletých. Zbývající sedmička ve složení: Julie Kalvarová, Klára Macurová, Kuba Křístek, Michael Pecl, David Pálka, Matěj Pensimus a Kamil Rutar sice tentokrát na medaili nedosáhla, nicméně i oni přispěli ke skvělému zápisu 52 osobních rekordů v 60 startech. Úspěšný víkend v Bruntálu podtrhl vydařenou první třetinu letní sezóny, která letos v červnu bude mít netradičně dva vrcholy. Vedle každoročních mistrovství republiky se nejlepší plavci ročníků 2005 až 2007 utkají o cenné kovy i na letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Po víkendových výkonech máme naději, že v obou případech budou hrát zajímavou roli i reprezentanti našeho města.

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

 

 

Ing. Petr Vícha