Ve zkratce

15.08.2012 22:15

Souhlas s účastí na soustředění

Omlouvám se za zpoždění, avizovaný souhlas s účastí. Byl jsem obhlédnout terén a musím...
09.06.2012 16:59

Vítězné tažení na LP ČR desetiletých V Karviné

PK Bohumín si díky mladému nadějnému plavci Jakubovi Grycovi odváží 4 zlaté medaile a pohár pro...
03.06.2012 23:35

Aktualizovaná soutěž + osobáky

Konečně plně aktualizovaná klubová soutěž. Vítězové se nám začínají rýsovat... soutez-pk-boh.xls...

Blíží se

 

 

     
14.-15.3. VC Bruntálu ZRUŠENO
21.3.     VC Olomouce (50m) ZRUŠENO
21.3. Karvinský motýl 3boj ZRUŠENO

 

Aktuality

10.03.2020 12:10

VÝLUKA V PLAVECKÝCH TRÉNINCÍCH

 

Výluka nadále trvá, návrat k plavání momentálně není na pořadu dne. O případném obnovení činnosti, či jakýchkoliv změnách Vás budeme informovat na stránkách www.plavanibohumin.cz a zprávou na Váš email vyplněný v přihlášce.

 

Děkujeme za pochopení

Za PK Bohumín Petr Šlachta

26.01.2020 16:15

Na Pulci severském čtyři bohumínští medailisté

Jen týden po úspěších na Brněnském tučňáčku zabodovali naši nejmladší závodníci rovněž v Havířově na Pulci severském. Zatímco v Brně se stal nejúspěšnějším členem výpravy Matyáš Menšík, 25. ledna se zapsala do výsledkových listin nejvýrazněji Julie Trachová. Julča v sobotu nenašla přemožitelku ani v jednom závodě a na padesáti metrových tratích brala mezi desetiletými děvčaty zlato jak na znak, tak i na motýl, prsa a kraul. Skvělý výkon, i když máme-li být přesní, přeci jen v závodě na 50 m prsa na cílovou zeď dohmátla jedna dívenka ještě před Julií. Byla jí Julčina klubová kamarádka Anna Kovářová. Tím, že je však Anička teprve devítiletá a závodila tak v nižší věkové kategorii, zlatou medaili mohly slavit obě dvě naše plavkyně. K prvenství na prsa přidala Anička šesté místo na motýlové padesátce a jedenáctá místa v obou zbývajících závodech. V Brně nejúspěšnější Matyáš Menšík získal i tentokrát dvě medaile na motýl i prsa. Jen tentokrát byly obě stříbrné. Znakový závod zakončil pátý, kraulový šestý.

K trojici opakovaně úspěšných se v Havířově připojila osmiletá Sabina Dudková. Sabča mohla tentokrát na rozdíl od Brna závodit výhradně se soupeřkami stejného věku. A ve své kategorii zazářila. Na úvodní trati 25 m znak dohmátla třetí. Následovaly stříbrné radosti na prsa i volný způsob. Obdobně, jako na Tučňáčkovi, i tentokrát se do desítky nejlepších dokázala prosadit Gabka Fišerová. Znak zakončila na výborném šestém místě, prsa jedenáctá, kraul dvanáctá. Anička Aradská opakovaně skončila patnáctá, Viki Sollichová otevírala třetí desítku celkového pořadí.

 

21.01.2020 15:40

Matyáš Menšík, Julie Trachová a Anička Kovářová dovezli z Tučňáčka medaile

Na největším mítinku nejmenších závodníků v republice pozvedla nejmladší bohumínská závodní generace hozenou rukavici svých starších úspěšných kamarádů z klubu a vystoupala na stupně vítězů. Zařadila se tak ke klubovým osobnostem, které na Tučňáčku medaili získali v minulosti a nebylo jich za celých 15 let trvání Plaveckého klubu Bohumín mnoho. V individuálním závodě doposud medaili brali pouze Kuba Gryc, Andrejka Czerná, Anička Kohanová a Julie Kalvarová. O třetím lednovém víkendu se historický počet medailistů navýšil o další tři jména.

Víkendovou jedničkou se trošičku nečekaně stal letos desetiletý Matyáš Menšík. Maty senzačně zvítězil na prsové padesátce a na stejně dlouhém motýlu přidal bronz. Ke dvěma medailím nutno připočíst i hodnotné sedmé místo na kraula a deváté na znak. Stejně stará Julie Trachová se rovněž probila do desítky nejlepších plavkyň ve všech čtyřech startech. Vytoužený bronz oslavila po doplavání padesátky volným způsobem. Ve znakovém a motýlovém závodě finišovala čtvrtá. Na prsové padesátce pak sedmá. Třetí medailistkou se v Brně stala o rok mladší Anička Kovářová. Vyhraněná prsařská naděje pochopitelně medaili obdržela po dvacet pětce prsama. V její kategorii přitom soutěžilo více než padesát dívek!

Sympaticky si vedli i další hvězdičky z celkově dvanáctičlenné bohumínské výpravy. Devítiletá Gabka Fišerová nakoukla do „top ten“ fantastickým desátým místem na prsa. Klárka Kaletová se dokázala pohybovat ve druhé desítce na prsa i volný způsob. Novicka v klubu a všestranná vyznavačka sportů na vodě, jedno jestli zmrzlé, nebo kapalné Valentýna Menšíková, skončila na jeden prsový bazén na hezkém dvaadvacátém místě. Terezka Czerná dohmátla o jednu, respektive dvě příčky níž na dvojnásobná prsa a motýl. Nejmladší dívka výpravy, Sabinka Dudková, se rovněž dokázala probít ve znakovém závodě do třetí desítky. To v jejím případě znamenalo porazit polovinu všech soupeřek. Tobík Sova, Natka Wolfová, Viki Sollichová a Pavlík Kalvar se zase o kousek výkonnostně posunuli, když překonávali svá osobní maxima. Všichni si pak především díky skvělému vedení trenérek Markéty Krčmářové a Káji Pifkové a za podpory nadšených rodičů v čele s Vlastíkem Czerným závody a pobyt v Brně užili. Jen tak dál děcka!

 

10.12.2019 22:59

Andrejka Czerná plaveckou mistryní republiky, další pětice bohumínských v desítce nejlepších!

Andrejka opět mistryní republiky

V sobotu 7. prosince dosáhla na svůj druhý mistrovský titul v kariéře olympijská vítězka z červnové olympiády dětí a mládeže Andrea Czerná. Drobná reprezentantka Plaveckého klubu Bohumín se představila spolu s kamarády Annou Kohanovou a Michalem Matouškem na mistrovském klání dvanáctiletých v Prostějově.

Andrejka obhajovala v Prostějově šest individuálních medailí z letního plaveckého šampionátu, kde k jednomu zlatu přidala pět bronzových medailí. Svůj červnový zápis vylepšila. Nejcennější medaili vydřela v nejdelším a zároveň nejtěsnějším dívčím závodě víkendu, na kraulové osmistovce. Na ní se od prvních metrů několikrát vystřídala ve vedení se svou největší konkurentkou, aby ji po zdánlivě ztracené druhé polovině souboje předčila, ale poté navíc odolala i neskutečnému finiši té třetí vzadu a o jedni jedinou setinu uhájila mistrovský titul. K fantastickému zlatu přidala neméně skvělé tři stříbrné medaile na kraulové dvoustovce, stovce a polohové čtyřstovce. Zbývající dva bronzy Andrejce přinesly tratě 50 a 400 metrů volným způsobem.

Medailemi ověnčenou Andrejku skvěle doplnila Anna Kohanová. Anička úspěšně obhájila 4. místo na znakové stovce. Sice jí medaile i na třetí vrcholné akci v řadě dále uniká, přesto může být na svůj výkon vyhlášená bojovnice právem hrdá. V historii našeho klubu byly doposud lepší jen dvě plavkyně! K bramborové medaili navíc Aňa přidala další dvě umístění v ceněné desítce nejlepších. Nejprve dohmátla devátá na sto metrech polohově, v neděli pak osmá na dvojnásobné distanci znakem.

Posledně jmenovaný Michal Matoušek uspěl už tím, že v Prostějově vůbec startoval. Než se totiž mohl poměřit se soupeři, musel se nejprve utkat s akutním respiračním onemocněním. A tento souboj ho stál až příliš mnoho sil. Čtyři umístění ve třetí desítce jsou, vnímáno touto optikou, malým vítězstvím.

V Prostějově zazářil ještě jeden plavec s Bohumínskými kořeny, Samuel Hübscher. Sam, od září reprezentant KPS Ostrava, v Prostějově pokořil český rekord dvanáctiletých chlapců na trati 400 m polohově.

Čtvrtou vyslankyní bohumínského plavání na žákovském šampionátu byla čtrnáctiletá Klára Nováková v Mladé Boleslavi. Stejně jako Anička i Klárka dokázala proniknout do desítky nejlepších. Nejlepšího umístění dosáhla osmým místem na znakové dvoustovce, čímž vyrovnala své dosavadní kariérní maximum. Povedený víkend podpořila dvanáctým místem na poloviční trati a rovněž povedenými výsledky na kraulové dvoustovce a padesátce.

 

Tři bohumínští mezi nejlepšími deseti na Pohárech ČR

Mladší ekipa našich závodních nadějí z tréninkové skupiny Z2 se představila v sobotu a neděli 30. listopadu a 1. prosince na zimních Pohárech České republiky. Vojta Aradský a Eliška Figurová v Prostějově, kde soupeřili desetiletí. O rok starší Klárka Macurová, David Pálka a Adélka Slaninová v Třebíči.

Na nejlepší výsledek víkendu dosáhl Vojta Aradský. Tomu se sice po oba závodní dny dařilo především na znakových tratích, kde výrazně upravoval své osobní rekordy, což mu vyneslo na stovce 20. a na padesátce 12. místo. Víkendového maxima ale nakonec dosáhl na padesátce motýlem. Na ní sice osobní rekord překonat nedokázal, přesto se mohl radovat z hodnotného devátého místa.

Eliška Figurová začala sobotní program nervózně, pro což rozhodčí neměli tak úplně pochopení. V neděli už se však chyb vyvarovala a díky výrazně vylepšeným osobním rekordům se na stovce volně i padesátce znakem prokousala do druhé desítky celkového pořadí (18. a 19. místo).

V Třebíči na sebe při neúčasti loňské vítězky Julie Kalvarové vzala úlohu nejúspěšnější plavkyně Klárka Macurová. Ta pronikla 10. místem do nejlepší desítky na nejkratší motýlové trati. Na stejně dlouhém kraulu pak přidala 16. místo. Stejného umístění jako Klárka na motýla dosáhl rovněž David Pálka na dvoustovce znakem. Na ní sice vinou chybné kalkulace po 150 metrech na nekonečných pár vteřin zastavil, v domnění, že už je v cíli. Křik kamarádů, trenérů a fanoušků jej pak přeci jen donutil v závodě pokračovat, nadto v novém osobním rekordu. Adéla Slaninová dokázala ve všech svých čtyřech startech překonat vlastní nejlepší výkony minulosti. Největší radost z kombinace osobní rekord a umístění mohla mít na motýlové stovce, kde brala 17. místo.

Všem naším závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci, těm nejúspěšnějším pak i gratulujeme ke skvělým výkonům.

 

Vítejte

 Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha