Ve zkratce

01.03.2012 00:00

Aktualizace týmu

Tak jsme zas přidali několik našich plavců na tyto stránky, ti co se zde ještě nenašli, tak...
19.02.2012 00:00

Aktualizace klubových rekordů

Otevřít PDF

Blíží se

DATUM NÁZEV KDO
31.5.-1.6. Krajský přebor starší 05-07
8.-9.6. Letní pohár ČR 10 letí 09
8.-9.6. Letní pohár ČR 11 letí 08

 

Aktuality

17.05.2019 14:01

KRAJSKÉ PŘEBORY

KP mladší žáci 08-10, Vsetín

 

druhá nejvyšší žákovská soutěž a poslední nominační stupeň před vrcholnými Poháry České republiky. Nominovány jsou nejlepší plavci z MS kraje. Může se tak stát, že všichni námi přihlášení plavci nakonec nebudou na závody přijati.

 

Místo konání: Vsetín

Termín: sobota 25. května

Doprava: Vlastní

Sraz: sobota 7:40 bazén ve Vsetíně

S sebou: plavecké věci (plavky, brýle, ručník), klubové tričko (teplákovku), svačinu, 20 kč minci na zámek ke skříňce

Přijatí: V. Aradský, E. Figurová, K. Kaletová, K. Kalvarová, K. Macurová, M. Menšík, D. Pálka, M. Rusková, A. Slaninová, J. Šmídl, J. Trachová 

 

KP starší žáci 05-07, Karviná

Místo konání: Karviná

Termín: pátek 31.5. a sobota 1.6.

Doprava: Vlastní

Sraz: v Karviné - pátek 14:40, sobota 7:45

Nominovaní: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, A. Klosinská, A. Kohanová, J. Křistek, M. Matoušek, K. Nováková, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar

22.05.2019 08:40

Jarní meziokresní přebory v Karviné

Tradičně bohumínskými reprezentanty nejpočetněji obsazované závody sezóny přilákaly do Karviné rovné čtyři desítky našich plavců, což z nás učinilo nejpočetnější výpravu mítinku. Ne všichni sice na tamní bazén přijížděli s nejvyššími ambicemi. Pro některé to byly první krůčky v jejich budoucích kariérách, pro některé poslední. Jiní chtěli zažít atmosféru skutečných závodů a další si zase chtěli ověřit, k jakému výkonu by mohl vést trénink posledních měsíců. Spolu s nimi se ale pochopitelně na meziokresních přeborech představili i ti, kteří si právem mohli myslet na pódiová umístění. A pak jsme ve svém středu měli i úzkou skupinku výjimečně nervóznějších svěřenců ve věku dvanáct až čtrnáct let, pro které byly závody závěrečnou možností, jak promluvit do nominace na nadcházející olympiádu dětí a mládeže.

Z hlediska umístění na stupních vítězů vynikali Andea Czerná, Samuel Hübscher a Kuba Gryc, kteří o víkendu neochutnali hořkost porážky. Klára Nováková, Karel Babicz a Anna Kohanová většinou vítězili, jen občas dohmátli druzí, hůř ne. Vítězství na přeborech slavili rovněž Julie Kalvarová, Jakub Křistek a Michal Matoušek. Diplom, který pořadatelé předávali třem nejúspěšnějším plavcům jednotlivých disciplín a kategorií, doma mohou vystavit rovněž Richard Drobík, Klára Macurová, Lukáš Orlík, David Pálka, Michael Pecl, Matěj Pensimus a dva členové plavecké přípravky Matyáš Menšík a Julie Trachová. K individuálním výkonům je třeba připočíst bronz dívčí štafety (A. Kohanová, A. Klosinská, J. Kalvarová, A. Czerná) na trati 4x 50 volný způsob a vítězství mužské štafety (M. Gryc, J. Gryc, S. Hübscher, K. Babicz) jak na 4x 50 polohově, tak volným způsobem. 

Drtivá většina těch, kteří na stupně tentokrát nedosáhli, mohly hřát alespoň zapsané osobní rekordy. Zvlášť u úplných závodních noviců často dosažené časy totálně zválcovaly osobáky dosažené v tréninku. A kdo že to dále náš klub v Karviné reprezentoval? Byli to: Adéla Blažková, Terezka Czerná, Eliška Figurová, Matěj Gryc, Adam Haloda, Adélka a Barča Jakubkovy, Lenka Janošová, Klárka Kaletová, Adéla Klosínská, Lucka E. Koběrská, Lukáš a Beata Pensimusovi, Markéta Rusková, Kamil Rutar, Markétka Rusková, Áďa Slaninová, Adélka a Maruška Stoškovy, Teo Tartaini, Sára Tkadlecová, Petr Trucla a Maruška Zerzavá.

 

 

17.04.2019 09:14

Májové Brno a Velká cena Ostravy

Májové Brno (50m)

Termín: sobota 4. a neděle 5. května

Místo konání: Brno-Lužánky

Doprava: Vlastní

Sraz: sobota 4. 5. v 11:40 na bazéně v Brně

Ubytování: Zajištěno, adresa bude upřesněna

Nominovaní: A. Czerná, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková

 

Velká cena Ostravy (50m)

Termín: pátek 3. až neděle 5. května

Místo konání: Ostrava

Doprava: Vlastní

Sraz: pátek 3. 5. v 14:30 na bazéně v Ostravě

Nominovaní: K. Babicz

04.04.2019 14:44

Úspěchy na KMT a O Puchar MTB Delfin Cieszyn

Ke konci března a na počátku dubna testovali bohumínští plavci formu na obou březích řeky Olše. Nejprve se představili v Karviné na tamním motýlkářském trojboji. Posléze se u našich severních sousedů v Cieszynie utkali o Puchar MTP Delfin Cieszyn. Z obou dvou klání přivezli vedle nepřeberného množství osobních rekordů rovněž celou řadu medailových umístění.

Andrea Czerná díky dvěma vítězstvím na 50 a 100 metrů motýlkem a stříbru na dvoustovce ovládla v Karviné celkové pořadí motýlkářského trojboje dvanáctiletých a jedenáctiletých děvčat. Ke třem motýlkovým medailím přidala v doplňkovém závodě na stovce volným způsobem třetí zlato. Samuel Hübscher zvítězil v trojboji rovněž, jakkoliv se mu vinnou předčasného startu na dvoustovce započítaly body jen ze dvou vítězných kratších distancí. Obdobně jako Andrejka i Sam dohmátl posléze první na vložené stovce kraulem. Mezi medailisty se v Karviné z třinácti našich reprezentantů vměstnali ještě vítězná z nejkratšího znaka Klára Nováková a bronzoví Michael Pecl z polohové stovky a Aňa Kohanová na stovce volně.  

V Cieszynie se naše výprava popasovala s ještě těžší konkurencí. Jednak dvanáctileté tentokrát čekali ve spojené kategorii o rok starší soupeři. A zároveň kvalitně organizačně zvládnutý mítink přilákal do tamního centra opravdu špičkové plavce z obou částí hranice i vzdálenějších zemí. O to cennějších je pět medailí Sama Hübschera, který přiváží dvě prsová vítězství podtržená dvěma rekordy závodu ze stovky i dvoustovky (1:16,57 respektive 2:49, 57). V téže věkové kategorii mezi dívkami skvěle zaplavaly Andrea Czerná a Anna Kohanová. Andrejka rozšířila svou sbírku o dvě stříbra a dva bronzy. Anička vystoupala na třetí stupínek celkem třikrát. Vítězství a k němu bronz si z Polska přivezla rovněž o kategorii níž bojující Julie Kalvarová. Bronzovou medaili uzmula také stejně stará prsařka Klárka Macurová na stovce. Na druhou a třetí příčku ve znakových disciplínách ve své věkové kategorii dosáhl po zranění se vracející patnáctiletý Karel Babicz. Podtržením skvělých výkonů byl v napínavém a nesmírně vyrovnaném závodě bronz mixové štafety Plaveckého klubu Bohumín v disciplíně 4 x 50 VZ, v kategorii do třinácti let. 

 

Reprezentanti KMT: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková, D. Pálka, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar, J. Šmídl.   

Reprezentanti Cieszyn: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, M. Pecl, K. Slaninová, V. Tomášová, V. Klich.

 

FOTOGALERIE   

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha