Ve zkratce

28.09.2020 15:06

Aktualizace osobáky a klubové rekordy

Osobní rekordy aktuální KLUBOVÉ REKORDY
22.09.2020 08:40

Havířovská cena

Termín: sobota 16. září Místo konání: Havířov (Sportovní centrum, Opletalova 595/8a, Havířov –...
01.09.2020 19:14

ZAHÁJENÍ PLAVÁNÍ 21. ZÁŘÍ

Tréninky nezávodních skupin začnou dle rozpisu od pondělí 21. září Rozdělení do skupin bude...

Blíží se

 

 

     
21.9. Zahájení tréninků  všichni
17.10. VC Prostějova - ZRUŠENO nikdo
28.-29.10. Meziokressní přebory, Karviná všichni 04 - 12

 

Příměstský tábor - 2. letní turnus

 

Aktuality

19.05.2020 11:13

NÁVRAT K PLAVÁNÍ A VRACENÍ PLATEB

NÁVRAT K PLAVÁNÍ

S ohledem na kroky vlády a uvolňování restriktivních opatření, se počínaje pondělím 25. května vracíme k tréninkům všech plaveckých skupin dle stále platného rozvrhu. Z důvodu dlouhé výluky bude oproti původnímu plánu prodloužena plavecká sezóna až do pátku 26. června.

Konkrétní hygienická pravidla, která budeme dodržovat, se budou řídit aktuálně platnými nařízeními vlády a vedení aquacentra.

 

VRACENÍ PLATEB ZA ZRUŠENÉ TRÉNINKY

Plavecký klub Bohumín bude vracet část plateb za plavecké tréninky, nerealizované z důvodu vyhlášených opatření vlády proti šíření nemoci covid 19. Proporcionálně se bude jednat o přibližně dvě pětiny zaplacené částky za pololetí. Tzn. skupinám ZPB, ZPC a K bude vráceno 800,- Kč, skupinám ZPA 500,- Kč, skupinám P 900,- Kč a členům, kteří čerpali sourozeneckou slevu, bude navráceno 600,- Kč. Z administrativních důvodů budeme zasílat peníze na účet oproti vyplněné žádance. Vyplněnou a podepsanou žádanku bude možno odevzdat buď fyzicky na bazéně trenérům, nebo zasláním scanu na email plavanibohumin@seznam.cz. Vyplněné žádosti je nutné odevzdat nejpozději v pátek 19. června. 


ŽÁDOST XLS

ŽÁDOST PDF

 

Za PK Bohumín s pozdravem Adrian Kuder

 

 

10.03.2020 12:10

VÝLUKA V PLAVECKÝCH TRÉNINCÍCH

 

Výluka nadále trvá, návrat k plavání momentálně není na pořadu dne. O případném obnovení činnosti, či jakýchkoliv změnách Vás budeme informovat na stránkách www.plavanibohumin.cz a zprávou na Váš email vyplněný v přihlášce.

 

Děkujeme za pochopení

Za PK Bohumín Petr Šlachta

26.01.2020 16:15

Na Pulci severském čtyři bohumínští medailisté

Jen týden po úspěších na Brněnském tučňáčku zabodovali naši nejmladší závodníci rovněž v Havířově na Pulci severském. Zatímco v Brně se stal nejúspěšnějším členem výpravy Matyáš Menšík, 25. ledna se zapsala do výsledkových listin nejvýrazněji Julie Trachová. Julča v sobotu nenašla přemožitelku ani v jednom závodě a na padesáti metrových tratích brala mezi desetiletými děvčaty zlato jak na znak, tak i na motýl, prsa a kraul. Skvělý výkon, i když máme-li být přesní, přeci jen v závodě na 50 m prsa na cílovou zeď dohmátla jedna dívenka ještě před Julií. Byla jí Julčina klubová kamarádka Anna Kovářová. Tím, že je však Anička teprve devítiletá a závodila tak v nižší věkové kategorii, zlatou medaili mohly slavit obě dvě naše plavkyně. K prvenství na prsa přidala Anička šesté místo na motýlové padesátce a jedenáctá místa v obou zbývajících závodech. V Brně nejúspěšnější Matyáš Menšík získal i tentokrát dvě medaile na motýl i prsa. Jen tentokrát byly obě stříbrné. Znakový závod zakončil pátý, kraulový šestý.

K trojici opakovaně úspěšných se v Havířově připojila osmiletá Sabina Dudková. Sabča mohla tentokrát na rozdíl od Brna závodit výhradně se soupeřkami stejného věku. A ve své kategorii zazářila. Na úvodní trati 25 m znak dohmátla třetí. Následovaly stříbrné radosti na prsa i volný způsob. Obdobně, jako na Tučňáčkovi, i tentokrát se do desítky nejlepších dokázala prosadit Gabka Fišerová. Znak zakončila na výborném šestém místě, prsa jedenáctá, kraul dvanáctá. Anička Aradská opakovaně skončila patnáctá, Viki Sollichová otevírala třetí desítku celkového pořadí.

 

21.01.2020 15:40

Matyáš Menšík, Julie Trachová a Anička Kovářová dovezli z Tučňáčka medaile

Na největším mítinku nejmenších závodníků v republice pozvedla nejmladší bohumínská závodní generace hozenou rukavici svých starších úspěšných kamarádů z klubu a vystoupala na stupně vítězů. Zařadila se tak ke klubovým osobnostem, které na Tučňáčku medaili získali v minulosti a nebylo jich za celých 15 let trvání Plaveckého klubu Bohumín mnoho. V individuálním závodě doposud medaili brali pouze Kuba Gryc, Andrejka Czerná, Anička Kohanová a Julie Kalvarová. O třetím lednovém víkendu se historický počet medailistů navýšil o další tři jména.

Víkendovou jedničkou se trošičku nečekaně stal letos desetiletý Matyáš Menšík. Maty senzačně zvítězil na prsové padesátce a na stejně dlouhém motýlu přidal bronz. Ke dvěma medailím nutno připočíst i hodnotné sedmé místo na kraula a deváté na znak. Stejně stará Julie Trachová se rovněž probila do desítky nejlepších plavkyň ve všech čtyřech startech. Vytoužený bronz oslavila po doplavání padesátky volným způsobem. Ve znakovém a motýlovém závodě finišovala čtvrtá. Na prsové padesátce pak sedmá. Třetí medailistkou se v Brně stala o rok mladší Anička Kovářová. Vyhraněná prsařská naděje pochopitelně medaili obdržela po dvacet pětce prsama. V její kategorii přitom soutěžilo více než padesát dívek!

Sympaticky si vedli i další hvězdičky z celkově dvanáctičlenné bohumínské výpravy. Devítiletá Gabka Fišerová nakoukla do „top ten“ fantastickým desátým místem na prsa. Klárka Kaletová se dokázala pohybovat ve druhé desítce na prsa i volný způsob. Novicka v klubu a všestranná vyznavačka sportů na vodě, jedno jestli zmrzlé, nebo kapalné Valentýna Menšíková, skončila na jeden prsový bazén na hezkém dvaadvacátém místě. Terezka Czerná dohmátla o jednu, respektive dvě příčky níž na dvojnásobná prsa a motýl. Nejmladší dívka výpravy, Sabinka Dudková, se rovněž dokázala probít ve znakovém závodě do třetí desítky. To v jejím případě znamenalo porazit polovinu všech soupeřek. Tobík Sova, Natka Wolfová, Viki Sollichová a Pavlík Kalvar se zase o kousek výkonnostně posunuli, když překonávali svá osobní maxima. Všichni si pak především díky skvělému vedení trenérek Markéty Krčmářové a Káji Pifkové a za podpory nadšených rodičů v čele s Vlastíkem Czerným závody a pobyt v Brně užili. Jen tak dál děcka!

 

Vítejte

 Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha