Ve zkratce

12.04.2019 10:29

Tréninky přes velikonoce

Závodníci Z1 a Z2: čtvrtek 18. dubna 10:00 - 11:30 (12:00) pátek 19.4. a pondělí 22.4....
20.03.2019 10:44

Aktualizace osobáků

Po Bruntálu osobáky aktualizovány, fakt díky moc za těch 52 přepisů... ;)
22.02.2019 17:54

Soustředění Poprad - květen

Od pátku 17. května do pondělí 20. května (+- přesah jeden den) proběhne mimořádné plavecké...

Blíží se

DATUM NÁZEV KDO
18. - 22.4. Velikonoční prázdniny - neplaveme K, P, Z4, ZPA,B,C,
1.5. Státní svátek - neplaveme K, P, Z4, ZPA,B,C
3.-5.5. VC Ostravy 04
4.-5.5. Májové Brno 05-08
10.-11.5. MOPŽ Karviná Z1,2,4. P1,2, oslovení ZPB,C, K

 

Aktuality

22.02.2019 20:37

Medaile bohumínského potěru na závodech nejmenších dětí

První dva únorové víkendy patřily na Moravě a ve Slezsku nejmladším plaveckým nadějím. Nejprve se sjely výpravy natěšených plaváčků na tradičního Brněnského tučňáčka. O týden později je čekal druhý ročník Pulce severského v Havířově. Zatímco na oblíbené závody do moravské metropole, které lákají malé závodníky rovněž na zábavu spojenou s přespáním v některém z místních hotelů, odcestovalo za doprovodu rodičů z Bohumína deset závodníků. V Havířově již měli rodinní příslušníci možnost fandit čtrnácti statečným.

V brněnské konkurenci mnohdy více než padesátky soupeřů a soupeřek dokázaly proniknout do ceněné první desítky ještě ani ne osmiletá Anička Kovářová a rovněž o rok starší Julča Trachová. Plavecký klub Bohumín tak zapsal dvě sedmá místa na 25 metrů prsa, respektive kraul. Na stále velmi hodnotná umístění v druhé desítce pak dosáhli rovněž Vojta Aradský, Dominik Kuder, Matyáš Menšík a Klárka Kaletová. Terezka Czerná, Eliška Figurová a Barča Jakubková se pohybovaly nejčastěji ve třetí desítce. Adélka Jakubková, i přes solidní dosažené časy, končila v extrémně vyrovnané konkurenci ještě o pár příček níž. Štafeta dívek pak společné úsilí dovedla ke čtvrtému místu na trati 4 x 25 volným způsobem.

Rovněž v Havířově byla konkurence velmi početná. Chtěl-li si někdo odvézt medaili, musel za sebou zanechat více než třicet soupeřů ze sedmnácti klubů. A nutno podotknout, že bohumínská hvězdička Julča Trachová a její tréninkový parťák Vojta Aradský medaili opravdu chtěli. Julie po úvodním čtvrtém místě na znakové padesátce dvakrát vydobyla stříbro na prsa i kraul. Vojtovi naopak bronzově zacinkal hned první znakový závod. Kousek za medailovými pozicemi, stále ještě v top ten, dohmátli Matyáš Menšík, Gabka Fišerová i Klárka Kaletová. Pochvalu za obrovskou snahu a nadšení, se kterým k závodu přistoupili si ale zaslouží všichni naši plavci: Terezka Czerná, Rosťa Fišer, Anetka Fišerová, Lucka Koběrská, Vojta Lušňák, Eliška Pekárková, Honzík Sternadel, Teo Tartaini i Terka Vychodilová.

 

09.03.2019 10:03

KMT Karviná 23. března

Karvinský motýlkářský trojboj

Termín: sobota 23.3.

Doprava: vlastní

Sraz: 8:45 bazén v Karviné

Nominovaní: Z1 a Z2 + M. Rusková, M. Pensimus

Přjatí: Z nominovaných nebyli pořadatelem přijati M. Rusková, A. Slaninová, V. Tomášová

27.01.2019 20:53

37. Int. Schwimm-Meeting - Wappenschale der Stadt Spittal

O víkendu 19. a 20. ledna se v alpském městečku Spittal an der Drau konaly mezinárodní plavecké závody. Mezi účastníky z třiceti klubů z Rakouska, Itálie a Slovinska reprezentovala Česko výprava osmi závodníků z Bohumína. Jakkoliv bohumínští patřili k průměrným výpravám co do počtu reprezentantů, v žebříčku získaných medailí nás předčili pouze domácí plavci ze Spittalu a Italové z nedalekého clubu Comonuoto. Oba kluby na závodech představily více než čtyřicet vlastních odchovanců.  

Nejhodnotněji přispěla k celkovému třetímu místu bohumínských dvanáctiletá Andrejka Czerná, která zvítězila ve všech svých šesti startech. Nadto přidala i celkové vítězství ve spojené kategorii ročníků 2007 a 2008. V téže kategorii skončila celkově druhá Anička Kohanová. Aňa zvítězila třikrát, dvakrát vystoupala na stupně vítězů pro stříbro. V téže kategorii se ze čtyř medailí, dvou stříbrných a dvou bronzových, radovala o rok mladší Julie Kalvarová. Stejně stará Klárka Macurová, ani letos čtrnáctiletá Klárka Nováková na medaile tentokrát nedosáhly. Mladší z obou Klár dohmátla nejlépe čtvrtá na 50 m prsa, starší brala na znacích šestá místa.

Chlapce při účasti některých tradičních jmen táhl svými výkony dvanáctiletý Michal Matoušek. Motýlkář, který má doma ve sbírce individuální medaile z Poháru ČR, zvítězil v obou delších motýlových disciplínách, ke kterým přidal ještě tři druhé příčky. První větší medaile v kariéře se v Rakousku dočkal Michael Pecl poté, co dohmátl třetí na polohové stovce. David Pálka dosáhl svého rakouského maxima šestým místem na znakové padesátce.

 

FOTOGALERIE

11.01.2019 13:31

Plavecký příměstský tábor - jarní prázdniny

V termínu od 11. do 15. února pořádáme příměstský plavecký tábor pro členy PK Bohumín ve věku 6 - 14 let. 

Kompletní informace pro zájemce

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

 

 

Ing. Petr Vícha