Ve zkratce

24.01.2020 13:31

Letní plavecké soustředění

Letní plavecké soustředění přeci jen proběhne i letos ve Vsetíně. Termín je od pondělí 10. srpna do...
06.01.2020 10:45

Osobní a klubové rekordy + termínovka na rok 2020

V loňském roce došlo k mohutnému přepisování klubových rekordů a to jak u jednotlivých věkových...
29.11.2019 15:32

osobáky před poháry a MČR

osobáky

Blíží se

DATUM NÁZEV KDO
31.1. Pololetní prázdniny všichni
17.-21.2. Příměstský plavecký tábor všichni zájemci

 

Aktuality

10.06.2019 14:09

Závody "nezávodníků" a konec letošní plavecké sezóny

LETNÍ DVOJBOJ - ZÁVODY KARVINÁ

VŠICHNI, KTEŘÍ SE PŘIHLÁSILI NA ZÍTŘEJŠÍ ZÁVODY EMAILEM (ZAVODYKARVINA@SEZNAM.CZ A TI KTERÝM JSME ODPOVÍDALI NA SMS, PŘÍPADNĚ NA JINDE DORUČENÝ EMAIL), BYLI PŘIHLÁŠENI. ZÁVODY PROBĚHNOU V KARVINÉ HRANICÍCH, BAZÉN NAPROTI KAUFLANDU. Z DŮVODU NEZÁJMU VĚTŠINY Z PŘIHLÁŠENÝCH O DOPRAVU AUTOBUSEM, JSME TEN MUSELI ZRUŠIT.

 

V pondělí 17. června proběhne v Karviné závod pro všechny zájemce z řad primárně nezávodních plavců (tzn. ze skupin: ZPB, ZPC, P a K), kteří chtějí okusit atmosféru opravdových závodů. Navazujeme tím na meziklubové závody, které jsme spolu s Kosatkami Karviná realizovali před vánocemi. 

Datum: pondělí 17. 6. 2019

Doprava: autobusem od bazénu odjezd v 15:15, nebo vlastní

Sraz: 15:10 u bazénu v Bohumíně (pro jedoucí autobusem),  nebo v 15:45 v Karviné (doprava vlastní)

Závody: 16:00 – 18:00, disciplíny 50 znak, 50 prsa a 50 kraul

S sebou: plavky, ručník, brýle, čepku, tričko, cukle na bazén, pití, vše potřebnéJ

Prosím o potvrzení účasti do soboty 15.6. na email: zavodykarvina@seznam.cz, plus info zda zvolíte dopravu busem nebo vlastní (rodiče mohou jet společně busem). DOPRAVA AUTOBUSEM SE Z DŮVODU NEZÁJMU NAKONEC NEKONÁ, VŠICHNI PO VLASTNÍ OSE.

 
ČERVNOVÉ KLUBOVÉ ZÁVODY

V pátek 21. června pořádáme pro všechny zájemce (opět ze skupin ZPB, ZPC, P a K) ještě i klubové plavecké závody. Účastnit se podobně jako v Karviné mohou všichni naši plavci, kteří rádi soutěží. 

Termín: pátek 21. 6. 2019

Místo: Aquacentrum Bohumín

Sraz: 15:30, závody od 16:00

Předpokládaný konec 18:00

Přihlášení: na místě

Srdečně zveme všechny plavce!!!

Rodiče vítání, vstup na bazén ve sportovním převlečení (tričko, šortky)

 

 

Pátečními závody se zároveň rozloučíme s letošní plaveckou sezónou. Tréninky všech skupin budou v pátek 21. června z důvodu závodů zrušeny. Všechny děti jsou zvány místo nich na závody. 

Přihlášky na nadcházející sezónu bude možno potvrzovat na www.pkbohumin.cz v průběhu příštího týdne. O termínu a způsobu přihlašování Vás ještě budeme informovat emailem.

10.06.2019 14:01

VRCHOLY SEZÓNY SE KVAPEM BLÍŽÍ

Po proběhnuvších Letních pohárech České republiky deseti a jedenáctiletého žactva v Kopřivnici repsektive v Prostějově, se blíží Mistrovství republiky. Čtrnáctiletí žáci se představí ve Zlíne. Dvanáctiletá medailová želízka v Novém Jičíně. Obojií závody proběhnou v sobotu a neděli 15. a 16. června.

Dorost a dospělí se sjedou na své letní mistrovství od čtvrtka 20. června do Českých Budějovic.

Patrně nejprestižnější akce čeká posléze náš trojlístek Sam Hübscher, Anna Kohanová a Andrea Czerná, kteří budou od pondělí 24. června reprezentovat Moravskoslezský kraj v Liberci na Olympiádě dětí a mládeže.

17.05.2019 14:01

KRAJSKÉ PŘEBORY

KP mladší žáci 08-10, Vsetín

 

druhá nejvyšší žákovská soutěž a poslední nominační stupeň před vrcholnými Poháry České republiky. Nominovány jsou nejlepší plavci z MS kraje. Může se tak stát, že všichni námi přihlášení plavci nakonec nebudou na závody přijati.

 

Místo konání: Vsetín

Termín: sobota 25. května

Doprava: Vlastní

Sraz: sobota 7:40 bazén ve Vsetíně

S sebou: plavecké věci (plavky, brýle, ručník), klubové tričko (teplákovku), svačinu, 20 kč minci na zámek ke skříňce

Přijatí: V. Aradský, E. Figurová, K. Kaletová, K. Kalvarová, K. Macurová, M. Menšík, D. Pálka, M. Rusková, A. Slaninová, J. Šmídl, J. Trachová 

 

KP starší žáci 05-07, Karviná

Místo konání: Karviná

Termín: pátek 31.5. a sobota 1.6.

Doprava: Vlastní

Sraz: v Karviné - pátek 14:40, sobota 7:45

Nominovaní: A. Czerná, R. Drobík, S. Hübscher, A. Klosinská, A. Kohanová, J. Křistek, M. Matoušek, K. Nováková, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar

22.05.2019 08:40

Jarní meziokresní přebory v Karviné

Tradičně bohumínskými reprezentanty nejpočetněji obsazované závody sezóny přilákaly do Karviné rovné čtyři desítky našich plavců, což z nás učinilo nejpočetnější výpravu mítinku. Ne všichni sice na tamní bazén přijížděli s nejvyššími ambicemi. Pro některé to byly první krůčky v jejich budoucích kariérách, pro některé poslední. Jiní chtěli zažít atmosféru skutečných závodů a další si zase chtěli ověřit, k jakému výkonu by mohl vést trénink posledních měsíců. Spolu s nimi se ale pochopitelně na meziokresních přeborech představili i ti, kteří si právem mohli myslet na pódiová umístění. A pak jsme ve svém středu měli i úzkou skupinku výjimečně nervóznějších svěřenců ve věku dvanáct až čtrnáct let, pro které byly závody závěrečnou možností, jak promluvit do nominace na nadcházející olympiádu dětí a mládeže.

Z hlediska umístění na stupních vítězů vynikali Andea Czerná, Samuel Hübscher a Kuba Gryc, kteří o víkendu neochutnali hořkost porážky. Klára Nováková, Karel Babicz a Anna Kohanová většinou vítězili, jen občas dohmátli druzí, hůř ne. Vítězství na přeborech slavili rovněž Julie Kalvarová, Jakub Křistek a Michal Matoušek. Diplom, který pořadatelé předávali třem nejúspěšnějším plavcům jednotlivých disciplín a kategorií, doma mohou vystavit rovněž Richard Drobík, Klára Macurová, Lukáš Orlík, David Pálka, Michael Pecl, Matěj Pensimus a dva členové plavecké přípravky Matyáš Menšík a Julie Trachová. K individuálním výkonům je třeba připočíst bronz dívčí štafety (A. Kohanová, A. Klosinská, J. Kalvarová, A. Czerná) na trati 4x 50 volný způsob a vítězství mužské štafety (M. Gryc, J. Gryc, S. Hübscher, K. Babicz) jak na 4x 50 polohově, tak volným způsobem. 

Drtivá většina těch, kteří na stupně tentokrát nedosáhli, mohly hřát alespoň zapsané osobní rekordy. Zvlášť u úplných závodních noviců často dosažené časy totálně zválcovaly osobáky dosažené v tréninku. A kdo že to dále náš klub v Karviné reprezentoval? Byli to: Adéla Blažková, Terezka Czerná, Eliška Figurová, Matěj Gryc, Adam Haloda, Adélka a Barča Jakubkovy, Lenka Janošová, Klárka Kaletová, Adéla Klosínská, Lucka E. Koběrská, Lukáš a Beata Pensimusovi, Markéta Rusková, Kamil Rutar, Markétka Rusková, Áďa Slaninová, Adélka a Maruška Stoškovy, Teo Tartaini, Sára Tkadlecová, Petr Trucla a Maruška Zerzavá.

 

 

Vítejte

 Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha