Ve zkratce

28.09.2020 15:06

Aktualizace osobáky a klubové rekordy

Osobní rekordy aktuální KLUBOVÉ REKORDY
22.09.2020 08:40

Havířovská cena

Termín: sobota 16. září Místo konání: Havířov (Sportovní centrum, Opletalova 595/8a, Havířov –...
01.09.2020 19:14

ZAHÁJENÍ PLAVÁNÍ 21. ZÁŘÍ

Tréninky nezávodních skupin začnou dle rozpisu od pondělí 21. září Rozdělení do skupin bude...

Blíží se

 

 

     
21.9. Zahájení tréninků  všichni
17.10. VC Prostějova - ZRUŠENO nikdo
28.-29.10. Meziokressní přebory, Karviná všichni 04 - 12

 

Příměstský tábor - 2. letní turnus

 

Aktuality

10.12.2019 22:59

Andrejka Czerná plaveckou mistryní republiky, další pětice bohumínských v desítce nejlepších!

Andrejka opět mistryní republiky

V sobotu 7. prosince dosáhla na svůj druhý mistrovský titul v kariéře olympijská vítězka z červnové olympiády dětí a mládeže Andrea Czerná. Drobná reprezentantka Plaveckého klubu Bohumín se představila spolu s kamarády Annou Kohanovou a Michalem Matouškem na mistrovském klání dvanáctiletých v Prostějově.

Andrejka obhajovala v Prostějově šest individuálních medailí z letního plaveckého šampionátu, kde k jednomu zlatu přidala pět bronzových medailí. Svůj červnový zápis vylepšila. Nejcennější medaili vydřela v nejdelším a zároveň nejtěsnějším dívčím závodě víkendu, na kraulové osmistovce. Na ní se od prvních metrů několikrát vystřídala ve vedení se svou největší konkurentkou, aby ji po zdánlivě ztracené druhé polovině souboje předčila, ale poté navíc odolala i neskutečnému finiši té třetí vzadu a o jedni jedinou setinu uhájila mistrovský titul. K fantastickému zlatu přidala neméně skvělé tři stříbrné medaile na kraulové dvoustovce, stovce a polohové čtyřstovce. Zbývající dva bronzy Andrejce přinesly tratě 50 a 400 metrů volným způsobem.

Medailemi ověnčenou Andrejku skvěle doplnila Anna Kohanová. Anička úspěšně obhájila 4. místo na znakové stovce. Sice jí medaile i na třetí vrcholné akci v řadě dále uniká, přesto může být na svůj výkon vyhlášená bojovnice právem hrdá. V historii našeho klubu byly doposud lepší jen dvě plavkyně! K bramborové medaili navíc Aňa přidala další dvě umístění v ceněné desítce nejlepších. Nejprve dohmátla devátá na sto metrech polohově, v neděli pak osmá na dvojnásobné distanci znakem.

Posledně jmenovaný Michal Matoušek uspěl už tím, že v Prostějově vůbec startoval. Než se totiž mohl poměřit se soupeři, musel se nejprve utkat s akutním respiračním onemocněním. A tento souboj ho stál až příliš mnoho sil. Čtyři umístění ve třetí desítce jsou, vnímáno touto optikou, malým vítězstvím.

V Prostějově zazářil ještě jeden plavec s Bohumínskými kořeny, Samuel Hübscher. Sam, od září reprezentant KPS Ostrava, v Prostějově pokořil český rekord dvanáctiletých chlapců na trati 400 m polohově.

Čtvrtou vyslankyní bohumínského plavání na žákovském šampionátu byla čtrnáctiletá Klára Nováková v Mladé Boleslavi. Stejně jako Anička i Klárka dokázala proniknout do desítky nejlepších. Nejlepšího umístění dosáhla osmým místem na znakové dvoustovce, čímž vyrovnala své dosavadní kariérní maximum. Povedený víkend podpořila dvanáctým místem na poloviční trati a rovněž povedenými výsledky na kraulové dvoustovce a padesátce.

 

Tři bohumínští mezi nejlepšími deseti na Pohárech ČR

Mladší ekipa našich závodních nadějí z tréninkové skupiny Z2 se představila v sobotu a neděli 30. listopadu a 1. prosince na zimních Pohárech České republiky. Vojta Aradský a Eliška Figurová v Prostějově, kde soupeřili desetiletí. O rok starší Klárka Macurová, David Pálka a Adélka Slaninová v Třebíči.

Na nejlepší výsledek víkendu dosáhl Vojta Aradský. Tomu se sice po oba závodní dny dařilo především na znakových tratích, kde výrazně upravoval své osobní rekordy, což mu vyneslo na stovce 20. a na padesátce 12. místo. Víkendového maxima ale nakonec dosáhl na padesátce motýlem. Na ní sice osobní rekord překonat nedokázal, přesto se mohl radovat z hodnotného devátého místa.

Eliška Figurová začala sobotní program nervózně, pro což rozhodčí neměli tak úplně pochopení. V neděli už se však chyb vyvarovala a díky výrazně vylepšeným osobním rekordům se na stovce volně i padesátce znakem prokousala do druhé desítky celkového pořadí (18. a 19. místo).

V Třebíči na sebe při neúčasti loňské vítězky Julie Kalvarové vzala úlohu nejúspěšnější plavkyně Klárka Macurová. Ta pronikla 10. místem do nejlepší desítky na nejkratší motýlové trati. Na stejně dlouhém kraulu pak přidala 16. místo. Stejného umístění jako Klárka na motýla dosáhl rovněž David Pálka na dvoustovce znakem. Na ní sice vinou chybné kalkulace po 150 metrech na nekonečných pár vteřin zastavil, v domnění, že už je v cíli. Křik kamarádů, trenérů a fanoušků jej pak přeci jen donutil v závodě pokračovat, nadto v novém osobním rekordu. Adéla Slaninová dokázala ve všech svých čtyřech startech překonat vlastní nejlepší výkony minulosti. Největší radost z kombinace osobní rekord a umístění mohla mít na motýlové stovce, kde brala 17. místo.

Všem naším závodníkům děkujeme za příkladnou reprezentaci, těm nejúspěšnějším pak i gratulujeme ke skvělým výkonům.

 

15.01.2020 10:15

Závody nejmenších

Brněnský tučňáček

Termín: 18. a 19. ledna

Místo konání: Halasovo nám. 826/7, Brno-Lesná

Sraz: sobota 9:35 u bazénu v Bohumíně

Doprava: společně autobusem, 9:45 odjezd od bazénu

Ubytování: Bobycentrum, Brno. 600 Kč/ rodič vybíráno u autobusu.

S sebou: plavky, brýle, cukle, ručník, bandasku s pitím svačinu, klubové tričko (kdo nedostal, obdrží na místě), převlečení na hotel

Jídlo: zajištěna nedělní snídaně, zbytek v režii rodičů

Návrat: neděle, orientačně okolo 14:30

 

 

Pulec severský

Termín: 25. ledna

Místo konání: Sportovní centrum, Opletalova 595/8a, Havířov – Šumbark

Sraz: 8:40, na bazéně v Havířově

Doprava: vlastní

S sebou: plavky, brýle, cukle, klubové tričko, bandasku s pitím, svačinu

 

09.12.2019 08:55

Vánoční dvojboj v Karviné - pondělí 16. prosince

V pondělí dne 16. prosince proběhne od 16:00 v Karviné druhý ročník plaveckého Vánočního dvojboje. Jedná se o meziklubové závody pro všechny plavecké nadšence z PK Bohumín a z Kosatek Karviná. Děti ročníku 2011 a mladší se utkají na tratích o délce 25 metrů. Starší plavci budou soutěžit na dvojnásobných distancích.

Všichni zájemci o závody se prosím přihlašte na mailové adrese: zavodykarvina@seznam.cz

Doprava na závody bude vlastní. Sraz na bazéně v Karviné (Leonovova 1797/1, Karviná, Hranice – naproti Kauflandu) v 15:40. Předpokládaná délka trvání závodů 90 minut (může být prodloužena v případě vyššího počtu přihlášených).

ZRUŠENÉ TRÉNINKY

Z důvodu účasti dětí a trenérů na pondělních závodech, budou v pondělí 16. prosince zrušeny tréninky skupin K5. P1, ZPC3, ZPB1, ZPC1 a K2.

ZMĚNY ČASŮ ZAHÁJENÍ

Trénink skupiny ZPA1 proběhne dle rozvrhu, trénink skupiny ZPB7 bude vyjímečně posunut od 17:15. Od 18:00 do 18:45 bude mít trénink skupina Z3.

08.11.2019 14:40

Krajské přebory

Krajský přebor mladší žáci

Místo konání: Opava

Termín: sobota 16.11.

Sraz: sobota 7:40, bazén v Opavě

Doprava: Vlastní

S sebou: Plavky, brýle, svačinu, pití, klubovou čepici, klubové tričko, cukle

Nominovaní: Z1, Z2, Z3, P1 (roč. 08-10)

Přijatí:

 

 

Krajský přebor starší žáci

Místo konání: Havířov

Termín: pátek a sobota 22. - 23. 11.

Sraz: pátek v 14:45, sobota v 7:40, bazén v Havířově

Doprava: Vlastní

S sebou: Plavky, brýle, svačinu, pití, klubovou čepici, klubové tričko, cukle

Nominovaní: Z1, Z2, Z3 (roč. 04-07)

Přijatí:

Vítejte

 Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha