Ve zkratce

10.02.2020 13:57

Jarní prázdniny Karviná 17. - 21. února - NEPLAVEME

Po dobu jarních prázdnin tréninky všech nezávodních i závodních skupin zrušeny. Nalyžujte...
24.01.2020 13:31

Letní plavecké soustředění

Letní plavecké soustředění přeci jen proběhne i letos ve Vsetíně. Termín je od pondělí 10. srpna do...
06.01.2020 10:45

Osobní a klubové rekordy + termínovka na rok 2020

V loňském roce došlo k mohutnému přepisování klubových rekordů a to jak u jednotlivých věkových...

Blíží se

 

 

     
14.-15.3. VC Bruntálu ZRUŠENO
21.3.     VC Olomouce (50m) ZRUŠENO
21.3. Karvinský motýl 3boj ZRUŠENO

 

Aktuality

21.08.2019 14:46

NÁBOR NA SEZÓNU 2019 - 2020 - 17. ZÁŘÍ

Nábor plavců na nadcházející sezónu 2019 - 2020 proběhne v úterý 17. září od 16 hodin. 

V letošním roce mají při přijímání přednost ročníky 2010 - 2014. K náboru se lze přihlásit buď přes email: plavanibohumin@seznam.cz (uveďte prosím jméno a příjmení dítěte, datum narození a případně telefonický kontakt na rodiče), nebo vyplněním přihlášky na www.pkbohumin.cz. V obou případech Vám zašleme čas, na kdy Vás na nábor pozveme. Dodržením těchto časů předejdeme přílišným frontám a dlouhému čekání.

Náboru se nemusí zúčastnit děti, které již u nás plavaly. Rodičům těchto dětí stačí potvrdit přihlášku na www.pkbohumin.cz. (Odkaz Vám šel na email vyplněný v systému). Do konce srpna máte rezervovaná místa. Při pozdějším přihlášení se vystavujete riziku, že bude Vaše místo podstoupeno nově příchozím.

Co k náboru: děti - plavky, případně brýle. Rodiče - šortky, případně cukle (dle pravidel aquacentra nelze vstupovat na bazén v civilním oblečení). 

TRÉNINKY NEZÁVODNÍCH SKUPIN ZAČNOU OD PONDĚLÍ 23. ZÁŘÍ DLE POSLÉZE ZVEŘEJNĚNÉHO ROZVRHU.

31.07.2019 16:37

OLYMPIJŠTÍ VÍTĚZOVÉ Z PK BOHUMÍN

Fantastického úspěchu dosáhli na Letní olympiádě dětí a mládeže v Liberci bohumínští plavci nominovaní do krajské plavecké reprezentace. Andrejka Czerná a Samuel Hübscher se vedle titulů mistrů republiky mohou nově honosit i titulem olympijských vítězů z her dětí a mládeže. Anička Kohanová, obdobně jako na mistrovství republiky, pronikla opakovaně do desítky nejlepších.

Andrejka v Liberci senzačně ovládla hned své první klání o medaile na 400 metrů volný způsob. Ke zlatu posléze přidala dva bronzy na kraulové stovce a dvoustovce a dvě čtvrtá místa na kraulové padesátce a motýlové dvoustovce. Sam Hübscher nedal konkurenci sebemenší šanci v závodech na 100 a 200 metrů znak, stejně jako 200 metrů polohově. Na prsou skončil jak na stovce tak dvoustovce stříbrný, pouze na čtyřstovce volným způsobem se musel smířit se čtvrtým místem. Anička Kohanová postoupila na hrách do dvou finále na stovce a dvoustovce znakem. V obou případech zakončila své účinkování příčku za rozšířeným pódiem, na které při slavnostním ceremoniálu defilovalo šest nejlepších plavkyň.

                „Malá“ olympiáda, přibližující mladším sportovcům ducha té “velké“ opravdové získává rok od roku na popularitě. Na rozdíl od předchozích letních her z před dvou let, letos již klání vycházejících hvězdiček jednotlivých sportů přenášela v přímých přenosech i záznamech Česká televize. Na sportovním kanálu i internetu jsme tak měli možnost naživo shlédnout finálová vystoupení trojice odchovanců PK Bohumín. Dostat se jednou na obrazovky televize je snem mnoha začínajících sportovců. Našim plavcům se další ze snů splnil v tak mladém věku minulý týden.

 

17.06.2019 07:47

ČTYŘI REPREZENTANTI PK BOHUMÍN NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ NA VÍKENDOVÝCH MČR - ČTRNÁCT MEDAILÍ, ŠEST MISTROVSKÝCH TITULŮ

O víkendu z 16. na 17. června přepsali v Novém Jičíně dvanáctiletí reprezentanti PK Bohumín klubovou historii. K dosavadním dvěma našim medailistům a mistrům republiky Anežce Malcharové a Kubovi Grycovi přibyli čtyři noví držitelé medaile z MČR: Andrejka Czerná, Anička Kohanová, Michal Matoušek a Samuel Hübscher. Tato čtveřice dosáhla společně na dvě stříbrné medaile ze smíšené štafety polohově i volným způsobem. Pro město a klub naší velikosti neuvěřitelný úspěch.

Navíc štafeta nebyla jedinou a ani tou nejúspěšnější dobyvatelkou medailí. Dalších 12 cenných kovů přidala dvojice Andrejka Czerná a Sam Hübscher v individuálních startech. Andrejka nejprve stanula pětkrát na bronzovém stupínku po všech kraulových disciplínách a především dominantním způsobem  získala vysněný titul na 400 metrů polohově. Sam se díky medailově opačné bilanci jednoho bronzu a pěti titulů mistra České republiky stal rázem historicky nejúspěšnějším plavcem naší historie.

Anička předvedla rovněž uctyhodný zápis v podobě šesti umístění v top ten. Škoda jen toho čtvrtého místa na znakové stovce... Michal Matoušek o sobě dal vědět velice solidním 14. místem na náročné dvoustovce motýl.

Při výčtu skvělých víkendových výsledků nám zbývá poslední jméno. Čtrnáctiletá Klára Nováková opět jednou přepisovala osobní zápisy na mistrovství ve Zlíně. Po sérii osobních rekordů posunula i své doposud nejlepší desáté místo ze šampionátu. Na osmém místě se zase o krůček přiblížila těm vůbec nejlepším znakařkám v republice.

30.06.2019 21:15

KLUBOVÉ ZÁVODY 2019

V pátek 21. června se konaly klubové závody nezávodních skupin. Závodů se zúčastnilo 73 nadšených závodníků.

 

VÝSLEDKY

Vítejte

 Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců.

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha