Ve zkratce

28.06.2019 09:42

Tréninky závodníků přes prázdniny

Z2 - volno až do soustředění ve Vsetíně Z1 - do konce června možno chodit individuálně...
17.06.2019 07:41

Poslední letošní tréninky

Pátek 21. června zrušeny všechny tréninky úplně všech plaveckých skupin z důvodu pořádání klubových...
12.06.2019 13:28

Suchá příprava

Poslední suchá příprava proběhne ve středu 19. června v klasický čas na klasickém místě

Blíží se

DATUM NÁZEV KDO
12.-16.8. Plavecké soustředění Vsetín P, Z
19.-23.8. Plavecký příměstský tábor přilášení
září NÁBOR nových členů  

 

Aktuality

09.04.2019 08:08

KP MSK - Dlouhé tratě Karviná 13. dubna

Místo konání: Karviná

Termín: sobota 13. dubna 8:50

Sraz: ročníky 07 - 08 sobota 7:45

        ročníky 04 - 05 sobota 12:00 (s ohledem na průběh závodu, nebo případné organizační změny, může být dříve)

Doprava: Vlastní

Přijatí: K. Babicz, A. Czerná, S. Hübscher, J. Kalvarová, A. Kohanová, K. Macurová, M. Matoušek, K. Nováková, M. Pecl, M. Pensimus, K. Rutar, A. Slaninová

06.03.2019 12:50

Pětice medailistů na plaveckém pětiboji v Bruntálu

O víkendu 16. a 17. března proběhla v Bruntále tradiční plavecká Velká cena. Letošní ročník přivítal historicky nejpočetnější startovní pole. Cesta k medailím v jednotlivých kategoriích často vedla přes více než čtyři desítky soupeřů. O to cennější je, že se hned pětice reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín na stupně vítězů prosadit dokázala.

Tradičně nejvíce úspěchů dosáhli naši dvanáctiletí svěřenci. Ve spojené kategorii s o rok mladšími ovládli všech deset individuálních klání dívek i chlapců a tím pádem i celkové pořadí pětiboje. Suverénní výkon předvedl aktuálně nejlepší český plavec výše zmiňované kategorie Sam Hübscher, jenž o víkendu nenašel přemožitele ani jedinkrát. V závodě na 100 metrů motýl doprovodil Samuela na stupně vítězů bronzový kamarád z tréninkové skupiny Michal Matoušek. Michal sahal po třetí příčce rovněž v celkovém součtu víceboje, leč za konkurenty nakonec lehce na páté příčce zaostal.

Stejná věková kategorie v dívčím podání přinesla velký souboj o vítězství v podání dvou bohumínských dívek. Počáteční stovce motýl kralovala Andrea Czerná. Následné stovky znak a prsa ovládla Anna Kohanová. Čtvrtý závod volným způsobem přivedl zpět na nejvyšší stupínek Andrejku, která měla i díky druhému místu ve znakovém závodě na Aničku před poslední disciplínou k dobru jeden bod. Ten nakonec nestačil. V poslední polohové stovce a tím i v pětiboji zvítězila Aňa. Ája získala stříbro jak na polohovce, tak i celkově.

Pátým bohumínský medailistou víkendových klání se stal benjamínek výpravy Vojta Aradský, bronzový na padesátce volným způsobem desetiletých. Zbývající sedmička ve složení: Julie Kalvarová, Klára Macurová, Kuba Křístek, Michael Pecl, David Pálka, Matěj Pensimus a Kamil Rutar sice tentokrát na medaili nedosáhla, nicméně i oni přispěli ke skvělému zápisu 52 osobních rekordů v 60 startech. Úspěšný víkend v Bruntálu podtrhl vydařenou první třetinu letní sezóny, která letos v červnu bude mít netradičně dva vrcholy. Vedle každoročních mistrovství republiky se nejlepší plavci ročníků 2005 až 2007 utkají o cenné kovy i na letní Olympiádě dětí a mládeže v Liberci. Po víkendových výkonech máme naději, že v obou případech budou hrát zajímavou roli i reprezentanti našeho města.

22.02.2019 20:37

Medaile bohumínského potěru na závodech nejmenších dětí

První dva únorové víkendy patřily na Moravě a ve Slezsku nejmladším plaveckým nadějím. Nejprve se sjely výpravy natěšených plaváčků na tradičního Brněnského tučňáčka. O týden později je čekal druhý ročník Pulce severského v Havířově. Zatímco na oblíbené závody do moravské metropole, které lákají malé závodníky rovněž na zábavu spojenou s přespáním v některém z místních hotelů, odcestovalo za doprovodu rodičů z Bohumína deset závodníků. V Havířově již měli rodinní příslušníci možnost fandit čtrnácti statečným.

V brněnské konkurenci mnohdy více než padesátky soupeřů a soupeřek dokázaly proniknout do ceněné první desítky ještě ani ne osmiletá Anička Kovářová a rovněž o rok starší Julča Trachová. Plavecký klub Bohumín tak zapsal dvě sedmá místa na 25 metrů prsa, respektive kraul. Na stále velmi hodnotná umístění v druhé desítce pak dosáhli rovněž Vojta Aradský, Dominik Kuder, Matyáš Menšík a Klárka Kaletová. Terezka Czerná, Eliška Figurová a Barča Jakubková se pohybovaly nejčastěji ve třetí desítce. Adélka Jakubková, i přes solidní dosažené časy, končila v extrémně vyrovnané konkurenci ještě o pár příček níž. Štafeta dívek pak společné úsilí dovedla ke čtvrtému místu na trati 4 x 25 volným způsobem.

Rovněž v Havířově byla konkurence velmi početná. Chtěl-li si někdo odvézt medaili, musel za sebou zanechat více než třicet soupeřů ze sedmnácti klubů. A nutno podotknout, že bohumínská hvězdička Julča Trachová a její tréninkový parťák Vojta Aradský medaili opravdu chtěli. Julie po úvodním čtvrtém místě na znakové padesátce dvakrát vydobyla stříbro na prsa i kraul. Vojtovi naopak bronzově zacinkal hned první znakový závod. Kousek za medailovými pozicemi, stále ještě v top ten, dohmátli Matyáš Menšík, Gabka Fišerová i Klárka Kaletová. Pochvalu za obrovskou snahu a nadšení, se kterým k závodu přistoupili si ale zaslouží všichni naši plavci: Terezka Czerná, Rosťa Fišer, Anetka Fišerová, Lucka Koběrská, Vojta Lušňák, Eliška Pekárková, Honzík Sternadel, Teo Tartaini i Terka Vychodilová.

 

09.03.2019 10:03

KMT Karviná 23. března

Karvinský motýlkářský trojboj

Termín: sobota 23.3.

Doprava: vlastní

Sraz: 8:45 bazén v Karviné

Nominovaní: Z1 a Z2 + M. Rusková, M. Pensimus

Přjatí: Z nominovaných nebyli pořadatelem přijati M. Rusková, A. Slaninová, V. Tomášová

Vítejte

Jsme rádi, že jste navštívili tyto stránky.

Zde se budeme snažit veřejnosti přiblížit veškeré dění  PK Bohumín a podělit se o úspěchy našich plavců

Vyhledávání

Kontakt

Plavecký klub Bohumín Přihlášky do klubu
www.pkbohumin.cz
+420 604 920 452

Partneři a sponzoři

 

Město Bohumín

 

 

Ing. Petr Vícha