Mistrovství ČR staršího žactva - Anežka opět mistryní republiky

Anežka Malcharová v Ústí nad Labem navázala na předchozí sezónu a stejně jako loni v Brně i letos vybojovala na dlouhém bazéně titul mistryně republiky v závodě na 200 m prsa. 

Nicméně cesta ke zlatu byla spletitá. Nejprve v sobotu až do posledních metrů bojovala na poloviční trati o vítězství, aby dohmátla třetí necelou půl vteřinu za vítězkou. Krásný vyrovnaný závod pro sebe rozhodla skvělým startem pelhřimovská Laura Horkayová před tradiční Anežčinou rivalkou a kamarádkou Bibi Kociánovou z Třince. Medaile uklidnila výpravu, zároveň průběh závodu vybízel k optimistickým vyhlídkám na dvojnásobnou trať. Odpoledne Anežka nabrala potřebné sebevědomí skvělým osobním rekordem na krátké polohovce, na níž vybojovala především díky perfektnímu prsařskému úseku páté místo, dosud nejlepší v kariéře. V neděli již přicházela na start dvoustovky prsama jako největší favoritka na dráze číslo čtyři, obklopená oběma přemožitelkami z poloviční trati. Závod přinesl klasický hororový scénář, ve kterých se Anežka zjevně vyžívá. Prvních padesát naprosto strašidelných metrů otáčela Anežka poslední a dále na čelo závodu ztrácela. Po sto metrech figurovala v hloubi startovního pole daleko za vedoucí L. Horkayovou. Na metě sto padesáti metrů už bylo zjevné, že Anežka, která mezitím poskočila na medailovou pozici, bude mít tradičně nejsilnější finiš, ale ztráta na první místo byla stále propastná... Čtyřicet metrů před cílem hlasatel pomalu oznamoval prsařské double suverénně vedoucí vítězky poloviční trati. Třicet metrů před cílem tentýž hlasatel připustil, že mohutně dotahující bohumínská plavkyně ještě závod nevzdala a zvrat v naoko rozhodnutém závodě by se přeci jen udát mohl. Dvacet metrů před cílem se Anežka dotáhla do těsného závěsu za dosud vedoucí soupeřkou. Deset metrů před cílem se poprvé v celém závodě dostala na její úroveň a poslední metry byly skutečným dramatem. Anežka chtěla svůj návrat do ztraceného závodu dotáhnout k vítězství, zároveň Laura nechtěla svou kůži dát zadarmo. Vítězku tak určil až cílový dohmat a ten zvládla lépe, jak ve vteřině k naší nesmírné radosti ohlásila světelná tabule, bohumínská plavkyně. Krásný závod, neuvěřitelně napínavý, a k tomu všemu se šťastným koncem, paráda!

            Vedle Anežky se v Ústí představil Kuba Gryc. Kuba startoval na obou znakových tratích. Nejprve v sobotu odpoledne po pěkném technickém představení dohmátl na nekonečně dlouhém bazéně ve výrazně vylepšeném osobním rekordu na znakovou stovku sedmnáctý. Nedělní výkon nedosahoval sobotních parametrů a Kuba se musel spokojit s umístěním o šest příček horším.

             Své první mistrovství republiky v životě absolvoval o tomtéž víkendu v Brně dvanáctiletý Karel Babicz. Perspektivní motýlkářský bojovník odjížděl do Brna pln nadšeného očekávání a zároveň palčivé nejistoty, v jaké formě se představí po dlouhých zdravotních patáliích, kvůli kterým v ostrém závodě startoval naposledy na počátku dubna. Kájovy výkony nakonec příjemně překvapily nejen trenéry. Ve všech třech startech na 200 i 100 metrů motýl a 100 metrů znak překonal své osobní rekordy. Bohužel nejlepší umístění (10. místo) na motýlové dvoustovce se Karlovi kvůli diskvalifikaci po banální chybě na obrátce nezapočítává. Top výsledkem tak je 13. místo na kratším motýlu. Na znakové stovce zakončil Karel své účinkování 20. místem. Přesto je zjevné, že vydrží-li Kájovi zdraví a on absolvuje kompletní přípravu, může se třeba jednou zařadit až po bok Kuby a Anežky mezi medailisty z republikového šampionátu.

            Všem třem plavcům děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho klubu, stejně jako děkujeme rodičům za podporu, kterou svým potomkům a našemu klubu věnují.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům