Medailové úspěchy na plavecké Velké ceně Prostějova

Sedm zástupců Plaveckého klubu Bohumín se nominovalo a prezentovalo v sobotu 22. října na Velké ceně Prostějova. Nejvíce o sobě dal vědět dvanáctiletý Karel Babicz, který navázal na nedávné úspěšné vystoupení z Malé ceny Nového Jičína. Na tratích 200 motýl, 100 motýl a 100 znak vybojoval v kategorii žáků ročníků 2004 a 2005 kompletní medailovou sadu. Především jeho výkony na dvoustovce motýlem jsou příslibem pro blížící se mistrovství republiky.

Vedle Karla zazářili v Prostějově i devítiletí Sam Hübscher a Peťa Trucla, kteří získali stříbrné medaile. Jejich úspěch je o to cennější, že jej dosáhli v konkurenci o rok starších závodníků. Samuel zabodoval ihned v první disciplíně závodů - 100 metrů znak, když na vítěze ztratil pouhou půlvteřinu. I ve svých dalších třech představeních se pohyboval v okruhu nejlepších. Nejblíže druhé medaili byl čtvrtým místem v nejkratším polohovém závodě. Petr potvrdil svůj talent a cit pro motýlovou techniku. Na padesáti metrové trati opět prokázal, že v závodě dokáže prodat vše, co v něm je. Vedle stříbra mu byl odměnou i rapidně zlepšený osobní rekord.

Za zmínku stojí i výkony devítiletých dívek Aničky Kohanové a Andrejky Czerné. Holky sice stupně vítězů v konkurenci starších souputnic nedobyly, ale vylepšené osobní rekordy je často posunuly na absolutní vrchol ročníku narození 2007. Kuba Gryc a Marcel Grüner tentokrát do bojů o přední příčky nezasáhli.

Prostějov byl posledním závodním testem bohumínských plavců před nadcházejícím vyvrcholením zimní části sezóny. Na počátku listopadu se už rozběhne kolotoč meziokresních přeborů, na které se chystá historicky největší bohumínská výprava, oblastních přeborů, mistrovství republiky a pohárů české republiky. Aktuální výkony naznačují, že o úspěších bohumínských plavců se v tomto roce ještě určitě doslechneme.