Úspěšné oblastní přebory staršího žactva

Víkendové oblastní přebory staršího žactva v Havířově naznačily stoupající formu našich reprezentantů před blížícími se mistrovstvími republiky. Čtrnáctiletá Anežka Malcharová dokázala vybojovat dva tituly přebornice oblasti na obou prsařských tratích. Dosažený osobní rekord 2:41,5 na dvoustovce ji navíc vrátil zpět do čela českých tabulek dané věkové kategorie. Ve všech třech polohových závodech pak Anežka brala vždy druhé místo. Stejně starý Kuba Gryc získal dvě vítězství pro změnu ve znakových závodech na 100 a 200 metrů. Z hlediska získaných medailí dopadl v Havířově nejlépe nejmladší člen výpravy, dvanáctiletý Karel Babicz. V obou znakových i motýlových startech nenašel přemožitele, na čtyřstovce volným způsobem se až ve finiši musel sklonit před jediným soupeřem.  

Další dva zástupci mezi staršími žáky, Jirka Varmuža a Klára Plačková, pódiových umístění nedosáhli. Jirkovi na 100 i 200 metrů prsa chyběl jen kousek, když opakovaně dohmátl čtvrtý. Klárka finišovala zpravidla ve druhé polovině startovního pole.

Vedle starších žáků se o víkendu představili na závodech v Havířově rovněž dorostenci a dorostenky, jimž byl vyhrazen redukovaný počet míst. V ženské kategorii se ve všech šesti startech prosadila na pomyslné stupně vítězů další bohumínská plavkyně Alexandra Míčová.

Získané tituly přeborníků oblasti a především dosažené časy jsou určitě příjemnou vzpruhou před závěrečnou fází přípravy. Uvidíme, kam až se výše jmenovaní prokoušou 3. a 4. prosince na zimních plaveckých šampionátech svých věkových kategorií…


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům