NEJMLADŠÍ BOHUMÍNSKÉ PLAVKYNĚ OBHÁJILY TITULY PŘEBORNIC OBLASTI

Třináct reprezentantů vyslal v sobotu 26. listopadu Plavecký klub Bohumín do Opavy na oblastní přebor mladšího žactva. Více než polovina závodníků a závodnic dokázala v individuálním závodě vystoupat na stupně vítězů. Další dva kluci se pak podíleli na zisku stříbra v polohové štafetě.

Nejhodnotnějších umístění dosáhly nejmladší členky výpravy. Devítileté Anička Kohanová nejprve s náskokem jediné desetiny ovládla závod na 50 m prsa, aby si o chvíli později střihla stejné drama se stejným výsledkem a rozdílem i v nejkratším polohovém závodě. Navrch přidala stříbro z prsové stovky. Stejně stará Andrejka Czerná dominovala na 50 m znak. V dalších třech individuálních startech podtrhla svou výkonnost dvěma druhými místy a jedním třetím. Poslední dívčí medailistkou byla Nikča Šelongová, bronzová na prsové padesátce v kategorii desetiletých.

U kluků se při neúčasti Sama Hübschera očekávalo nejvíce od jedenáctiletého Marcela Grünera. Marcel sice, i vinou diskvalifikace na jinak vítězné znakové stovce, neobhájil ani jeden ze svých letních titulů, nicméně třikrát v individuálním závodě skončil druhý. Na stříbro dosáhl rovněž o dva roky mladší Peťa Trucla, který ještě před úspěšným nejkratším motýlem bral bronz na padesátce kraulem. Konečně se dočkal rovněž Peťův nerozlučný kamarád Ríša Drobík. Richard na trati 100 m prsa dosáhl třetím místem svého vůbec prvního umístění na stupních vítězů v životě. Posledním bohumínským individuálním medailistou se stal na téže trati jedenáctiletý Kuba Křistek.

 Již tak úspěšná vystoupení z individuálních startů umocnili kluci druhým místem ve štafetě na 4 x 50 metrů polohový závod. Motýlkáře Marcela s prsařem Kubou v ní doplnili na znak Pepíno Hanuliak a na kraul Kamil Rutar.

Výčet pódiových umístění jsme sice uzavřeli, nicméně za zmínku určitě stojí i dvě čtvrtá místa znakařky Klárky Novákové. A pochvalu si samozřejmě zaslouží i nováček mezi závodníky Michal Matoušek, technicky precizní Adélka Klosínská a bojovník Štěpán Jaroš.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům