MISTROVSTVÍ REPUBLIKY: ANEŽKA MALCHAROVÁ DVAKRÁT BRONZOVÁ, KAREL BABICZ PÁTÝ

Anežka Malcharová o víkendu 3. a 4. prosince rozšířila na krátkém bazéně v Kopřivnici svou sbírku cenných kovů z plaveckých republikových šampionátů o další dvě medaile. Reprezentantka Plaveckého klubu Bohumín nejprve v sobotu dopoledne dohmátla v čase 1:16,04 třetí na trati 100 metrů prsa. O den později potvrdila své postavení i na dvojnásobné trati. Čas 2:43,93 jí stejně jako předchozího dne vynesl na bronzový stupínek za vítěznou Terezu Konšelovou z Nymburka a druhou Bibi Kociánovou z Třince. Ke dvěma medailím přidala Anežka velice hodnotné páté místo na polohové dvoustovce (2:31,33). Na 100 m polohový závode skončila v jedničkovém čase 1:11,11 na děleném šestém místě a šestá skončila rovněž na nejdelší polohovce 5:25,93. I když Anežce osobně chyběla zlatá tečka, dosažené výsledky jsou skvělým úspěchem. 

Dalším fantastickým úspěchem Anežky a celého bohumínského plavání je nominace na nadcházející reprezentační akci do Košic. Na východě Slovenska se od 9. prosince představí na mezinárodním utkání výběry juniorských reprezentací z osmi evropských států. Nejlepší plavkyně klubové historie bude Českou republiku reprezentovat na trati 200 m prsa. Držme ji palce.

Vedle Anežky vynikly rovněž výkony aktuálně nejlepšího mužského zástupce bohumínského plavání, Karla Babicze. Bohumínský odchovanec soupeřil s dvanáctiletými vrstevníky na souběžně pořádaném šampionátu v Trutnově. Zatímco v létě doplaval Kája na mistrovství republiky nejlépe třináctý, o víkendu již dokázal všechny čtyři starty vměstnat nejhůře do jedenáctého místa. Na své nejsilnější trati, 200 metrů motýl, dokázal v kvalitním čase 2:41,58 dokonce potrápit nejlepší. Páté místo je senzační úspěch, navíc tempo progresu dává naději, že by brzy mohlo být ještě lépe. V dalších představeních si Karel připsal 9. místo na 100 znak (1:12,05) a dvě jedenáctá místa na 400 volným způsobem (4:58,19) a 100 motýl (1:14,34). Všechny zmíněné časy jsou zároveň výrazně vylepšené osobní rekordy. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby poslední týden před šampionátem nestrávil Karel v posteli s antibiotiky.

Oběma klubovým reprezentantům gratulujeme. Anežce zároveň přejeme hodně štěstí o tomto víkendu v Košicích na akci české reprezentace a zároveň příští týden v Plzni na seniorském mistrovství republiky.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům