BRONZOVÝ MARCEL GRÜNER NA POHÁRU ČR JEDENÁCTILETÝCH

Potřetí v řadě dokázal jedenáctiletý Marcel Grüner vystoupat na stupně vítězů na Poháru České republiky. V Třebíči v sobotu 10. prosince vybojoval další obrovský úspěch své začínající kariéry na trati 100 metrů polohově, kde v těsném závodě s náskokem tří desetin obsadil třetí místo. Dosažený osobní rekord má hodnotu 1:21,3. Bronzem navázal Marcel na medailové zisky z předchozích šampionátů, kde bodoval na motýlových tratích. Na nich tentokrát za medailisty zaostal. Mrzet může především padesátka, při níž jej na čtvrté místo za čas 0:35,8 odsunul horší dohmat a jediná desetina vteřiny. Ve zbývajících závodech na 100 m motýl (1:25,1) doplaval Marcel sedmý, 200 m polohový závod (3:06,8) dokončil po slibném úvodu devátý a na 100 m prsa jej postihla diskvalifikace.

Druhým nejúspěšnějším bohumínským reprezentantem se dle očekávání v Třebíči stal Jakub Křistek. Kuba bohužel výrazně zaostal za svými osobáky i očekáváními, když nejlépe finišoval jedenáctý na 100 m prsa (1:37,2). Na dvoustovce skončil čtrnáctý (3:28,2). Na padesátce volně (0:34,3) uzavíral druhou desítku a stovku polohově (1:31,8) zakončil ještě o pár příček hůř.

To Klárka Nováková se prezentovala právě opačně. Všechny tři starty proměnila v osobáky, většinou výrazně vylepšené, a to se logicky promítlo i do umístění, které si oproti létu výrazně vylepšila. Zatímco v létě finišovala nejlépe 24., včera z toho bylo již 13. místo na znakové dvoustovce (3:04,2). Na stovce doplavala v čase 1:27,3 o příčku níž a padesátku motýl po málo vídaném pětivteřinovém vylepšení osobního rekordu na 43,2 zakončila jako 21. dívka celkového pořadí.

Posledním reprezentantem plaveckého klubu v Třebíči byl Kamil Rutar. Kamila obdobně jako Kubu nezastihla sobota v ideálním rozpoložení. Nejlepšího výsledku dosáhl jedenadvacátým místem na 200 m prsa (3:47,1). Na poloviční trati stačil výkon 1:45,2 k dvacátému pátému místu a dvoustovku kraulem dokončil Kamil čtyřiadvacátý v čase 3:08,4.