ÚSPĚŠNÉ LOUČENÍ S ROKEM 2016 NA SILVESTROVSKÉ CENĚ VSETÍNA

Letošní ročník Silvestrovské ceny Vsetína v plaveckém pětiboji se uskutečnil ve dnech 28. a 29. prosince. Plavecký klub Bohumín při komplexním výjezdu reprezentovalo 18 aktivních plavců, včetně jednoho závodícího trenéra, 3 neplavající, přesto aktivní trenéři, 12 převážně velice aktivních tatínků a neoficiálně 2 maminky, o jejichž aktivitách se nám žádné zprávy vypátrat nepodařilo.

 Nejúspěšněji z hlediska zisku medailí dopadl ve Vsetíně zástupce nejmladší plavecké ekipy devítiletý Samuel Hübscher. Sam byl za každý svůj start hodnocen medailí. Zlatou obdržel za 100 motýl a 200 polohově, stříbro vyválčil na 100 znak a 100 kraul a na prsové stovce kompletoval medailovou sbírku bronzem. V celkovém hodnocení pětiboje dokázal v konkurenci o rok starších kluků zvítězit při bodovém zisku 752 bodů s nedostižitelným náskokem bodu jednoho.

Karel Babicz vydobyl o jednu věkovou kategorie výš, tzn. mezi mladšími žáky, medaile tři. K vítězství na motýlové stovce přidal dvě druhá místa na stejně dlouhých tratích znakem a kraulem. V celkovém pořadí, stejně jako v závěrečné dvoustovce polohově, Karlovi vinou stále ještě nedokonalých prsou patřilo čtvrté místo. To Anežka Malcharová bodovala v nejstarší žákovské kategorii právě opačně. Největšího úspěchu dosáhla suverénním vítězstvím na prsové stovce. V dalších startech si sice nevedla zle, ostatně jak na 100 m motýl i 100 m volným způsobem si vylepšila osobní rekordy a zároveň tak překonala rekordy klubové, nicméně na stupně vítězů to tentokrát nestačilo. Druhou medaili Anežka přidala až v závěrečné dlouhé polohovce. Bronzová příčka Anežku protlačila na bronzový stupínek rovněž v celkovém pořadí pětiboje.

Další medaile už naši plavci a plavkyně nepřidali, přesto jsme byli svědky mnoha skvělých vystoupení. Za všechny je třeba připomenout klubové rekordy v podání Ondry Kyjonky a Aničky Kohanové. Anička, stejně jako např. Andrejka Czerná, Marcel Grüner, Kuba Křistek a mnozí další, doplácela na fakt, že ve Vsetíně jsou tradičně spojovány dva ročníky do jedné kategorie a jejich ročníky byly zrovna ty mladší. Přesto Aniččin výkon 1:40,5 na 100 metrů prsa ohromil. Nejenže devítiletá plavkyně překonala do té doby nejlepší klubový výkon Anežky Malcharové, která jej však zaplavala jako desetiletá, ale především se stal vůbec nejrychleji plavanou prsovou stovkou devítiletou dívkou  v České republice za celý rok 2016. Anička je tak spolu s Anežkou ve statistikách za rok 2016 už navždy uvedená jako první dívka v alespoň jedné disciplíně své věkové kategorie.

Závěrem pro všechny dychtivě očekávané výsledky z tradičního doprovodného šipkového klání. Obdobně jako v budově městských lázní, i o pár desítek metrů vedle v Šipkovém klubu kralovalo výsledkům především jedno jméno a tím bylo jméno Hübscher.

reprezentanti: Babicz Karel, Czerná Andrejka, Grüner Marcel, Gryc Kuba, Gryc Matěj, Hanuliak Pepča, Hübscher Sam, Klich Vítek, Kohanová Anička, Kolarczyk Matěj, Křistek Jakub, Kyjonka Ondřej, Malcharová Anežka, Míčová Alexandra, Nováková Klára, Rutar Kamil, Trucla Petr, Vícha Šimon.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům