BRNĚNSKÝ TUČŇÁČEK - VELKÉ ÚSPĚCHY NA ZÁVODECH NEJMENŠÍCH

Andrejka Czerná s Aničkou Kohanovou zazářily na největších českých závodech nejmladších plavců, Brněnském tučňáčku. O víkendu 28. a 29. ledna se obě poměřily s konkurencí více než padesátky soupeřek a výsledkem byl zisk dvou stříbrných medailí. Anička dosáhla druhého místa na trati 50 m prsa, Andrejka dohmátla druhá na padesátce volným způsobem. Obě se i v dalších startech pohybovaly v první desítce, nebo těsně za ní. Do top ten nejlepších dívek dokázala proniknout i o rok mladší Julie Kalvarová, osmá na 25 metrů znakem.

Nejlepšího výsledku bohumínských chlapců dosáhl při neúčasti favorizovaného Sama Hübschera Petr Trucla. Peťa sice na touženou medaili nedosáhl, nicméně páté místo na 50 m motýl je skvělým výsledkem. Ríša Drobík na padesátce prsa dohmátl jedenáctý.

Co se v jihomoravské metropoli klukům nepodařilo v individuálních startech, to si vynahradili alespoň ve štafetách. Starší kvarteto ve složení Michael Pecl, Michal Matoušek, Petr Trucla a Richard Drobík vylovilo v závodě na 4x 50 m polohově stříbrnou medaili. Mladší čtveřice David Pálka, Ondra Tesař, Dominik Kuder a Matěj Audy získala na poloviční trati bronz.

Celkem o víkendu reprezentovalo naše město dvacet dětí narozených mezi léty 2007 až 2009. Většina z nich si z Brna odváží nezapomenutelný zážitek, který si spolu se svými rodiči ponesou ještě hodně dlouho poté, co už možná ani závodit nebudou.

Reprezentanti: Matěj Audy, Andrea Czerná, Richard Drobík, Eliška Chrobočková, Lenka Janošová, Eliška Jarošová, Julie Kalvarová, Anna Kohanová, Anežka Kolarczyková, Dominik Kuder, Michal Matoušek, David Pálka, Michael Pecl, Luboš Rutar, Jáchym Sikora, Adéla Slaninová, Jáchym Šmídl, Eliška Tartaini, Ondřej Tesař, Petr Trucla.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům