Velká cena Opavy - vítězství Marcela Grünera

Na Velké ceně Opavy, konané ve dnech 4. a 5. dubna v době vrcholící chřipkové epidemie, reprezentovala PK Bohumín desítka nejodolnějších závodníků, z nichž tentokrát nejvýrazněji zabodoval Marcel Grüner.Marcel si ke svým dvanáctým narozeninám nadělil zlatou medaili za suverénní vítězství na 50 m znak, ke které přidal dvě bronzové medaile na stejně dlouhých tratích motýl a prsa. Váhu Marcelovým výkonům dodává fakt, že pro své umístění musel v Opavě předčit zpravidla více než třicet soupeřů.

Vedle Marcela se z naší výpravy dokázala na stupně vítězů prosadit rovněž juniorská reprezentantka ČR Anežka Malcharová. Anežka se po přechodu k dorostenkám tentokrát utkala v kategorii open s mimořádně silnou konkurencí. Výsledkem byla bronzová medaile na stovce prsa, dvě čtvrtá místa ve finále krátké polohovky a na stovce znak a další dvě umístění v desítce nejlepších.

Jednoznačně pozitivně lze hodnotit rovněž vystoupení třináctiletého Káji Babicze, jehož tentokrát rozpis soutěže svedl k soubojům s o rok staršími chlapci. Výsledkem byla čtyři umístění v elitní desítce, s nejlepším čtvrtým místem na stovce motýl. Obdobně jako Karel doplaval čtvrtý i Kuba Křistek, kterého od bronzového Marcela Grünera dělila na padesátce prsa pouhá jedna setina vteřiny, neboli půlka jednoho ohlédnutí, kterých opět Kuba stihl v závodě udělat nejméně pět… Do desítky nejlepších pronikla na padesátce znak ještě Klára Nováková. Klárka opět znatelně vylepšila svá osobní maxima na většině tratí a nadále pokračuje v nadějném výkonnostním růstu posledních měsíců.

I když se další umístění v top ten už u nikoho z Bohumínských plavců nezobrazilo, nelze jejich výkony hodnotit negativně. Takřka všichni zbývající reprezentanti si vylepšili svá osobní maxima, což je pro danou fázi přípravy nadějný ukazatel.

Reprezentanti: Karel Babicz, Marcel Grüner, Jakub Gryc, Matěk Gryc, Josef Hanuliak, Jakub Křistek, Anežka Malcharová, Klára Nováková, Lukáš Orlík, Kamil Rutar.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům