Výrazná Bohumínská stopa na GP Bruntálu a na VC Olomouce

Znatelně omlazená výprava jedenácti bohumínských plavců o víkendu 25. a 26. března startovala na tradiční Grand Prix města Bruntálu v plaveckém pětiboji. V Bruntálu jsou závody vyhrazeny všem pěti stometrovým distancím. Výjimku mají pouze nejmladší děti, které až na polohový závod zápolí vždy na polovičních vzdálenostech. Každá z disciplín pozná své vítěze, nadto na závěr dochází k celkovému hodnocení v součtu všech pěti tratí.

Bohumínští, kteří v míře nebývalé lámali většinu svých osobních rekordů, se dokázali prosadit mezi nejlepší jak v individuálních disciplínách, tak v celkovém pořadí. Naprosto suverénně se prezentoval především desetiletý Samuel Hübscher. Sam dominoval ve čtyřech startech, pouze na prsové padesátce dohmátl třetí. V celkovém pořadí nemohlo být v jeho kategorii o vítězi pochyb. Dílčí vítězství na trati 100 m znak dosáhl rovněž Marcel Grüner. Dosaženým časem 1:14,66 předčil druhého v pořadí o málokdy vídaných více než 5 vteřin a položil tak základ k celkovému stříbru z pětiboje v kategorii dvanáctiletých. Druhého místa dosáhl i zásluhou bronzu ze 100 m motýl a díky dalším třem umístěním do pátého místa. Spolu s výše jmenovanými dokázala na pódium v konečném hodnocení pětiboje vystoupat rovněž desetiletá Anna Kohanová. Anička si na individuálních tratích připsala tři bronzové příčky na 50 m prsa, 50 m volný způsob a 100 m polohově.

V individuálních startech o sobě dali vědět i další zástupci PK Bohumín. Nejprve v úvodní disciplíně na 50 m motýl dohmátl třetí Petr Trucla, který i v dalších startech končil v top ten. O pár hodin později finišoval třetí dvanáctiletý Kuba Křistek na stovce prsama. Kousek za stupni tentokrát končila svá vystoupení Andrejka Czerná, nejlépe čtvrtá na padesátce volným způsobem. Po dalším masivním vylepšení osobního rekordu se před Kláru Novákovou vměstnala na trati 100 m znakem už pouze čtyři děvčata. Adéla Klosínská, Kamil Rutar, Lukáš Orlík a Josef Hanuliak i přes výrazná zlepšení osobních rekordů mezi nejlepší tentokrát nepronikli.

V sobotu 25. března si odbyl závodní premiéru na dlouhém bazéně třináctiletý Karel Babicz. V rámci Velké ceny Olomouce startoval ve všech třech závodech motýlem a na stovce znakem a padesátce kraulem. I v Olomouci Karel potvrdil příslušnost k české špičce své věkové kategorie, díky čemuž může nadále snít sen o medaili z pomalu se blížícího mistrovství republiky, případně Letní olympiády dětí a mládeže. 

FOTOGALERIE

POLAR REPORTÁŽ


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům