Tři bohumínští medailisté na krajských přeborech starších žáků

V pátek a sobotu 26. a 27. května se sjeli závodníci ze sedmnácti klubů Moravskoslezského kraje do Karviné, aby se utkali o tituly přeborníků kraje a zároveň se pokusili nominovat na červnové Letní mistrovství České republiky. K naší velké radosti opanoval kategorii třináctiletých chlapců zástupce bohumínského plavání Karel Babicz. Bohumínská naděje pro blížící se mistrovství v Ostravě a rovněž Letní olympiádu dětí a mládeže v Brně zahájil páteční půlden stříbrem ve své tradičně výstavní disciplíně 200 m motýl. Po stříbru již následovalo pět vítězství a jeden bronz ve zbývajících kraulových a znakových startech. Stejně starý Lukáš Orlík byl nejblíže medaili na trati 100 m polohově, kde finišoval pátý necelou vteřinu a půl za pódiem.

Hned šestice reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín se představila v kategorii ročníku narození 2005. Tradičně největší očekávání leželo na bedrech Marcela Grünera, jenž aktuálně patří mezi nejrychlejší závodníky na trati 100 m znak v Česku. Marcel se prezentoval na startu sedmi závodů, přičemž vždy finišoval v nejrychlejší pětce. Na stupně vítězů vystoupal dvakrát. Ve zmiňovaném závodě 100 m znak vybojoval titul krajského přeborníka, na dvojnásobné trati dohmátl druhý. Na výkony svého sparingpartnera z tréninkové skupiny navázala znakařka Klára Nováková, která vybojovala dvě stříbra. Klárce vyšla fantasticky především delší z obou disciplín, kde se osmivteřinovým vylepšením osobního rekordu přiblížila startu ve Zlíně. Do Zlína míří rovněž prsař Kuba Křistek. Odchovanec Plaveckého klubu Bohumín sice pokazil páteční závod na 100 m prsa, ale v sobotu už na dvojnásobné trati svou výkonnost potvrdil. Na setinu vyrovnaný osobní rekord sice stačil jen na páté místo, ale zároveň by měl stačit k nominaci na plavecký šampionát dvanáctiletých. Zbývající účastníci Kamil Rutar, Adéla Klosínská i Josef Hanuliak několikrát pronikli do top ten, což se podařilo i nejstarší člence výpravy čtrnáctileté Adéle Morské.

Výše jmenovaným závodníkům budeme držet palce, aby se jednak na mistrovství republiky svých věkových kategorií nominovali a zároveň aby na nich dokázali uspět. 

Výsledky


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům