Mladší žáci zazářili na krajských přeborech

V sobotu 3. června na krajském přeboru mladšího žactva potvrdili nejmladší bohumínští plavci vysoká očekávání, která na sebe přivolali po úspěšném představení na předchozích meziokresních přeborech. Sedmičlenná výprava dokázala ve čtyřiceti startech stanout šestadvacetkrát na stupních vítězů. V dopoledním programu dokonce dosáhli naši plavci na unikátní bilanci, co disciplína obsazená někým z Plaveckého klubu Bohumín, to alespoň jedna medaile.             

Suverénně nejúspěšnějším desetiletým plavcem víkendu se stal Samuel Hübscher, jenž dokázal zvítězit ve všech šesti individuálních startech. Dosažené časy stvrdily Samovu pozici v nejužší plavecké špičce dané věkové kategorie v zemi. Dvojnásobnou přebornicí kraje se stala rovněž Andrejka Czerná, která nenašla přemožitelku na úvodní trati závodů 100 m znak a poté v závěrečné disciplíně 400 m volný způsob. K těmto dvěma vítězstvím přidala další tři medaile a jedno čtvrté místo. Ještě o jedno místo na stupních vítězů více vybojovala Anička Kohanová. Z vítězství se radovala na trati 100 m prsa, k němu přidala dvě druhá a tři třetí místa.

Čtyřikrát byl na stupních vítězů dekorován Petr Trucla, stříbrný na 100 m motýl a bronzový na tratích 50 motýl, 50 a 100 prsa. Julie Kalvarová, nejmladší členka výpravy, finišovala v kategorii devítiletých druhá na stovce polohově a dvakrát třetí na padesátkách kraulem a motýlem. Ríša Drobík potvrdil své prsařské kvality stříbrem na padesátce. Jediný Michal Matoušek na individuální medaili nedosáhl, nicméně jeho úchvatný finiš vytáhl chlapeckou štafetu na 4x 50 metrů polohově z čtvrté příčky po třetím úseku na druhou v cíli, díky čemuž se nakonec na stupně podíval i Michal.

Šestice desetiletých reprezentantů do Havířova zavítá ještě jednou a to již 17. června na Pohár České republiky. Většina z nominovaných nebude zdaleka bez šance ani v bojích o příčky nejvyšší. Ostatně vydrží-li zdraví, mohla by se o vítězství ucházet i naše smíšená štafeta.  

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům