Medailové zakončení roku 2017 na Silvestrovské ceně Vsetína

Posledním plaveckým závodem roku, jehož se pravidelně zúčastňujeme, je Silvestrovská cena Vsetína. Skupina bohumínských plavců a otců tak nemohla chybět ani letos. A stejně jako loni, nechyběly ani některé fanynky - maminky, jež však nebyly součástí oficiální výpravy. S ohledem na rozdělení plavců do věkových kategorií se letos nejvíce čekalo od silných ročníků 2005 a především 2007, které se potýkaly s konkurencí stejně starých a o rok mladších závodníků. Jak se ukázalo, naše očekávání byla opodstatněná.

Hvězdičkou výpravy se tentokrát stala Andrejka Czerná. Nejenže ovládla tři disciplíny z pěti (100 motýl, 100 kraul a 200 polohově) a ve zbývajících dvou zkompletovala medailovou sbírku, ale přemožitelku nenašla ani v celkovém hodnocení pětiboje. V něm těsně porazila kamarádku a oddílovou kolegyni Aničku Kohanovou. Aňa se na celkové druhé místo prosadila díky vítězství na stovce znak, bronzu na stovce motýlem a třem stříbrům ve zbývajících startech. Stejně jako Anička, letos zakončil svůj boj se soupeři a bohužel i nemocí Sam Hübscher. K trofeji za druhé místo v pětiboji přidal dvě zlaté medaile za znak a polohovku, stříbrnou za motýl a bronzovou za prsa. Navrch dosaženým časem 1:19,00 na trati 100 metrů znak Sam překonal stávající rekord Silvestrovské ceny.

Solidních výsledků se dočkali i mnozí další bohumínští závodníci. Dílčího medailového úspěchu dosáhl na znaku bronzový Marcel Grüner. Marcel přidal ještě čtvrté místo na motýla a těsně za stupně se podívali i prsař Ríša Drobík a znakařka Klára NovákováJulča Kalvarová a Kuba Křistek skončili nejlépe pátí a do desítky pronikli i Karel Babicz bojující s o rok staršími závodníky, Michal Matoušek a Áďa Morská. Alespoň některé z osobních rekordů pak revidovali i Adélka Klosínská, Kamil Rutar, Kuba Gryc a Vítek Klich.

Tradičně skvělou atmosférou oplývající závody se vydařily nadmíru. A co se týče šipkařského klání, tradice zůstala zachována. Jak plavci, tak otcové! Nejvíce vítězství ve vyrovnaných bitvách patřilo Vlastíkovi Czernému. Ve druhé šipkařské lize dominoval démonický Mirek „Zimní sandál“ Drobík ;-)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům