Medailové úspěchy na Brněnském Tučňáčku

Letošních závodů nejmladších dětí v jihomoravské metropoli, známých pod názvem Brněnský Tučňáček, se zúčastnila sedmnáctka bohumínských plavců narozených mezi léty 2008 až 2010. Výprava, doplněná o rodinné příslušníky a trenéry, vyrazila na dvoudenní závody v sobotu 27. ledna. Domů se vracela následující den ověnčena několika medailemi.

Nejstarší závodníci se utkali ve všech čtyřech plaveckých způsobech na tratích dlouhých 50 metrů. Zbývající dva ročníky soupeřily společně na polovičních distancích. V konkurenci většinou přibližně padesátky, ale někdy i více než šedesátky soupeřů, nejvíce zazářila další naděje z veleúspěšné tréninkové skupiny nejmladších závodníků, Julie Kalvarová. Brzy desetiletá talentovaná plavkyně si z Brna odváží tři bronzové medaile. Na obdobný medailový zisk doposud žádná dívenka z Plaveckého klubu Bohumín nedosáhla. Vedle Julie se skvěle prezentovala rovněž stejně stará Klárka Macurová ze skupiny přípravkářů. Klárka na trati 50 metrů prsa dokázala porazit nejen Julii, ale i dalších 58 soupeřek, aby obsadila nesmírně hodnotnou pátou příčku.

O rok mladší závodníci, většinou z plavecké přípravky, pronikli do stále velice slušné druhé desítky celkového pořadí. Vojta Aradský a Vašek Tesař dohmátli nejlépe dvanáctí, Dominik Kuder jen o příčku hůř. Výše jmenovaná trojice pak spolu s ještě o rok mladšími Matyášek Menšíkem, respektive Kubíkem Sovou přidala dvě druhá místa ve štafetách na 4 x 25 metrů volně a 4 x 25 metrů polohově nejmenších chlapců.

I přes dosažené skvělé výsledky, jde v závodech nejmenších především o nefalšovanou radost z pohybu ve vodě a úsměvy ve tvářích zúčastněných dětí, ale i jejich pyšných rodičů a trenérů. V tomto ohledu zvítězili skutečně všichni naši závodníci, kteří si mnohdy své vůbec první plavecké závody v životě maximálně užili a ještě dlouho na ně budou vzpomínat.

Reprezentanti: MACUROVÁ Klára, TOMÁŠOVÁ Veronika, SLANINOVÁ Adéla, KALVAROVÁ Julie, ARADSKÝ Vojtěch, TESAŘ Václav, MENŠÍK Matyáš, KUDER Dominik, JANOŠOVÁ Lenka, TRACHOVÁ Julie, CZERNÁ Tereza, CHROBOČKOVÁ Eliška, SOVA Jakub, RUSKOVÁ Markéta, ŠMÍDL Jáchym, TESAŘ Ondřej, LIŠKA Alex.

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům