PK Bohumín nejúspěšnějším týmem na meziokresních přeborech

V pátek a sobotu 8. a 9. listopadu se konaly v Karviné tradiční meziokresní přebory. Už jsme si jaksi zvykli, že z Karviné vozíme nepřeberné množství medailí, nicméně tentokrát jsme dopadli nad očekávání skvěle. Plavci PK Bohumín se stali vůbec nejúspěšnější výpravou víkendu, když získali celkem 80 pódiových umístění, z toho celou polovinu tvořila první místa. Domácí Karviná vylovila z bazénu 73 umístění do třetího místa, nicméně prvních míst získala „pouze“ 22. Třetí Havířov pak vydobyl 47 pomyslných medailí, z toho 19 prvních míst. Zbylé čtyři týmy, dva z Frýdku Místku a po jednom z Orlové a Třince, získaly dohromady přibližně tolik umístění na stupních vítězů jako Havířov.

Bohumín tentokrát reprezentovalo 25 závodníků, z nichž se na medailových pozicích umístilo 15 z nich. Pro některé plavce to byly první medaile na přeborech v životě. Nadto je velmi povzbuzující, že před nadcházejícími vrcholy zimní části sezóny si takřka všichni závodníci vylepšovali svá osobní maxima. A to jsme závody absolvovali z plného tréninku… Pokud vše půjde podle plánu, můžeme se letos dočkat opravdu zajímavých výsledků na nadcházejících mezioblastních přeborech a následných mistrovstvích republiky respektive Poháru České republiky.