ANEŽKA MALCHAROVÁ POPRVÉ REPREZENTOVALA ČR

Na Mezinárodním plaveckém čtyřutkání v polském městě Gorzów Wielkopolski si 9. května letošního roku odbyla svou reprezentační premiéru bohumínská plavkyně Anežka Malcharová.

Anežka se do širšího reprezentačního výběru mladších juniorů dostala po úspěšném zimním mistrovství České republiky žactva v Trutnově, kde na tratích 100 a 200 metrů prsa vybojovala tituly mistryně republiky. S kolegy z juniorské reprezentace v dubnu absolvovala soustředění v Plzni, po němž se představila v rámci Českého poháru dospělých na Velké ceně Ostravy. V konkurenci české seniorské plavecké špičky se Anežka prezentovala senzačním postupem z rozplaveb do odpoledního finále na 200 metrů prsa. Jako vůbec nejmladší účastnice finálových plaveb získala nakonec cenné sedmé místo za skvělý osobní rekord 2:48,42. Tímto časem si zároveň řekla o pozvánku na výše zmíněné mezinárodní závody, při nichž měla možnost srovnat svou aktuální výkonnost se soupeřkami z Maďarska, Polska a Slovenska.

V Gorzówě se Anežka pod českou vlajkou prezentovala na tratích 50, 100 a 200 metrů prsa, při nichž vybojovala jedno osmé a dvě sedmá místa. Tato první zkušenost s reprezentací Anežku, stejně jako všechny další plavce z Plaveckého klubu Bohumín, motivuje do další tvrdé práce, která se, doufejme, již brzy zúročí na nadcházejících mistrovství České republiky, případně na letních Olympijských hrách mládeže