BRONZ MARCELA GRÜNERA Z POHÁRU ČESKÉ REPUBLIKY

V sobotu a v neděli 12. a 13. prosince proběhly Poháry České republiky mladších žáků. V Brně se představili na vrcholné akci pro moravskou část republiky jedenáctiletí plavci, o kus dál v Třebíči desetiletí. Plavecký klub Bohumín dokázal poprvé ve své historii poskládat na vrcholné akci sezóny štafetu složenou z plavců jednoho ročníku.

Největší očekávání jsme v Třebíči vkládali do Marcela Grünera, který přetavil šest individuálních startů v pět umístění v elitní desítce. Postupně získal páté místo na padesátce prsa, deváté na padesát kraul, desáté na stovce polohově a šesté místo na nejkratším znaku. Nejlepší výkon si schoval do posledního individuálního startu. Na padesátce motýlem vybojoval v čase 0:41,5 bronzovou medaili.

Skvělou zprávou je, že Marcel nezůstal v nejlepší desítce plavců osamocen. Na prsařských tratích jej napodobil Jakub Křístek, který se na padesátce umístil desátý a na dvojnásobné trati dokončil závod dokonce o jednu příčku výše. Spolu s Pepínem Hanuliakem a Štěpánem Jarošem pak ve štafetách obsadili šesté, respektive sedmé místo.

V Brně, kde se o medaile utkaly jedenáctileté naděje, reprezentoval náš klub stále se lepšící Karel Babicz. Karel se na start postavil pětkrát, přičemž třikrát dokázal proniknout do elitní desítky. Devátým místem na 400 volný způsob, osmým na 200 znak a především pátým místem na 100 motýl. Ve strhujícím závodě Karel zaostal za bronzovou medailí o pouhých šest desetin, přičemž svůj vlastní osobní rekord překonal o těžko uvěřitelných více než 5 vteřin na aktuální čas 1:23,6.