PŘIPOMENUTÍ LEDNOVÝCH ÚSPĚCHŮ

Brněnský tučňáček – kousíček od medailí

Prvních letošních závodů se zúčastnili naši nejmladší závodníci. Pro některé z nich byl Brněnský tučňáček vůbec prvním závodem v životě. Skvěle se na nich prezentovala naše dívčí štafeta ve složení: Julie Kalvarová, Anička Kohanová, Eliška Jarošová a Andrejka Czerná, která obsadila mezi devítiletými dívkami páté místo na 4 x 25 kraul a posléze dokonce 4. místo na 4 x 25 polohově. Chlapecká štafeta, startující v kategorii desítiletých na tratích 4 x 50 kraul a 4 x 50 polohově obsadila osmé, respektive šesté místo. Ve štafetě se spolu s trojicí Honza Hanusek, Tobiáš Marcol a Samuel Hübscher vystřídali Peťa Trucla a Ríša Drobík.

Mezi jednotlivci potvrdil pozici nejrychlejšího plavce bohumínské přípravky devítiletý Marcel Hübscher, kterého na 25 metrů znakem dělily od bronzové medaile pouhé 2 desetiny. K pátému místu na výše zmíněném znaku pak přidal další dvě osmá místa na stejně dlouhých distancích kraulem a motýlem.

Mezi devítiletými dívkami se medailím nejvíce přiblížila Anička Kohanová šestým místem na 25 m prsa a osmým na kraula, kde ji devátým místem doprovodila do elitní desítky plavkyň Andrejka Czerná. Desítce nejlepších se pak na 50 m znak a tutéž trať motýl přiblížil v kategorii desítiletých Tobiáš Marcol. Hodnota zmíněných umístění je zvýrazněná faktem, že se ve všech kategoriích závodů zúčastnilo více než padesát, někdy i šedesát závodníků a závodnic.

V Brně nás reprezentovaliAndrejka Czerná, Ríša Drobík, Honza Hanusek, Sam Hübscher, Eliška Jarošová, Julie Kalvarová, Anička Kohanová, Tobík Marcol, Nikča Šelongová a Peťa Trucla.

 

Mehrlagencup v Linci – Marcel Grüner poprvé předčil Anežku Malcharovou i Kubu Gryce

Do Rakouska se o týden později podívala aktuálně nejlepší desítka našich plavců a plavkyň. Výsledky potvrdily, že se jednalo o nejvyrovnanější výpravu, se kterou jsme se u našich jižních sousedů kdy představili. Hned plná polovina bohumínských závodníků nakoukla do elitní desítky.

Nejhodnotnějšího výsledku dosáhla druhým místem na prsové stovce Anežka Malcharová. Na zbývajících tratích dotáhla své snažení vždy do elitní desítky, přesto skončila v konečném hodnocení na smolném šestém místě, pouhých pět bodů za pátou dívkou, poslední postupující do finálové rozplavby. Kuba Gryc získal bronz na stovce znakem a k tomu další tři výsledky v top ten. I Kuba zakončil své účinkování na smolném šestém místě, krůček před branami finále. Nejlépe si tak z tohoto pohledu vedl nejmladší Marcel Grüner, který si i díky bronzu na motýlkářské stovce a dalším třem výsledkům v desítce, do finálové pětice cestu proklestil. V něm na nejkratší polohovce sahal po stříbru, aby po již tradičním volnějším finiši uhájil alespoň senzační bronz.

Potěšující zprávou je, že vedle Marcela se skvěle představili i další dva nováčci v týmu: Kuba Křístek, který na své nejsilnější stovce prsama dohmátl ve shodném čase jako Marcel na děleném pátém místě a Karel Babicz, šestým místem na stovce motýlem.

Reprezentanti PKB v Linci: Anežka Malcharová, Alexandra Míčová, Kuba Křístek, Marcel Grüner, Karel Babicz, Kuba Gryc, Matěj Gryc, Ondra Kyjonka, Vítek Klich a Šimon Vícha.

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům