Velká cena Olomouce a Grand Prix města Bruntálu

Kája Babicz sběratelem medailí v Bruntálu

    Mladší část našich závodníků se o víkendu 19. a 20. března představila na Grand Prix města Bruntálu. Hlavní tváří extrémně nadšené výpravy začínajících závodníků a jejich zapálených rodičů se tentokrát stal Kája Babicz. Karel se s výjimkou stovky prsa objevil ve všech zbývajících stometrových závodech na pódiu pro nejlepší tři závodníky v kategorii jedenáctiletých a dvanáctiletých chlapců. Motýl a znak ovládl, kraulovou stovku dokončil těsně druhý a posléze nečekaně vystoupal na bronzový stupínek i na nejkratší polohovce. V celkovém hodnocení pětiboje se tentokrát Karel prosadil na stupně vítězů, kde přebral bronzovou medaili.

    Vedle Karla se nejlépe výsledkově prezentoval o rok mladší Marcel Grüner, čtvrtý za Karlem na polohové stovce. Kuba Křistek se zviditelnil tradičně především v prsou, tetokrát devátým místem. Lukáš Orlík se posunul jen těsně za první desítku. Výrazné zlepšení zaznamenala celá skupina plavců z přípravky. Samuel Hübscher s Aničkou Kohanovou se opakovaně prosadili do elitní desítky, Peťa Trucla byl jnejlépe jedenáctý, Ríša Drobík, Adélka Klosínská, Štěpán Jaroš a Adam Frycz shodně vylepšili svá dosavadní maxima. 

    V neposlední řadě je pak třeba připomenout i zbývající účastníky Lukáše Kubátka, Sáru Skulinovou, Klárku Novákovou, Pepi Hanuliaka a Kamču Rutara, kteří sice výrazněji do výsledků nepromluvili, ale to neznamená, že by se nezmáčkli k aktuálně maximálním výkonům.

Výsledky GP Bruntálu


Velká cena Olomouce 

     Anežka Malcharová, Kuba s Matějem Grycovi a Vítek Klich se v sobotu 19. března představili na závodě Českého poháru, Velké ceně Olomouce. Konfrontace s českou plaveckou špičkou je pro mladé plavce skvělou příležitostí k vlastnímu růstu, jen je třeba ji správně uchopit.

     Naši plavci tentokrát nezazářili. Anežka sice na dvoustovce polohově zaznamenala další výkonnostní posun, ale nadále platí, že rozhodujícími jsou u ní výsledky na prsařských distancích. Na nich Anežka své osobáky nepokořila a tak příliš povzbuzená na soustředění reprezentace nenastupovala. Stejně, jako na polohovce, zůstala i na tratích 50, 100 a 200 prsa těsně za nejlepší desítkou plavkyň.

    Vítek většinou svá vystoupení v Olomouci osobáky na dlouhém bazénu ozdobil. Stejně tak se prezentoval i Matěj Gryc, který však zatím s dlouhým bazénem neměl příliš zkušeností. Kuba plaval většinou časy na hranici vlastních osobních rekordů. Všichni tři se pak ve výsledkovém pořadí pohybovali spíše v druhé polovině startovního pole.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům