Oblastní přebory mladších žáků v Kopřivnici - Aneb oni nám ty medaile fakt nedají

Naše závodnická drobotina a Marcel se v sobotu představili na oblastních přeborech mladšího žactva v Kopřivnici. Třináctičlenná výprava a obdobně početný fanklub odjížděl s nadějemi na vydobytí některého z cenných kovů. Jenže ono zase nic. Tedy ne že by hned sedmička budoucích olympioniků nesplnila všechny podmínky, mj. nechat za sebou dostatek soupeřů a sklonit se maximálně tak před dvěma z nich. Jenže když oni pořadatelé dávali zase jen ty diplomy…  

A kdo si pro ně v sobotu na stupně vystoupal? Předně jedenáctiletý Marcel Grüner. Přeborníkem oblasti se stal na znakové a motýlové stovce, druhý skončil na padesátce motýl a dvoustovce polohově, bronz uzmul na prsové stovce. Hned za ním zazářily naše devítileté naděje. Andrejka Czerná ovládla znakovou stovku a druhá skončila na poloviční trati. Rovněž Anička Kohanová se od soboty může pyšnit titulem přebornice, kterého dosáhla na prsové stovce. K němu přidala druhé místo na padesátce volně. Všechny individuální starty proměnil ve stupně vítězů Sam Hübscher, přesto tři druhá místa a jedno třetí úsměv na jeho tváři nevykouzlily. Při Samově namotivovanosti a talentu se o něj ale bát nemusíme. Čtvrtým devítiletým medailistou je Peťa Trucla, díky stříbru a dvěma bronzům (samozřejmě papírovým). Kuba Křistek uzmul jedno třetí místo na 50VZ, druhé v krásném souboji s Marcelem získal na 100 P, ale diskvalifikace za předčasný start jeho skvělý výkon znehodnotila. Honza Hanusek mezi desítiletými zabodoval třetím místem na stovce prsa.

Zbývající šestice Nikča Šelongová, Adélka Klosínská, Klárka Nováková, Ríša Drobík, Kamil Rutar a Pepíno Hanuliak předvedla většinou výrazné zlepšení osobních rekordů a taky skvělé výkony v házené svítící kuličkou a schovávané.


Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům