Duatlon - Rožnov pod Radhoštěm - 24.8.2013

Letošní duatlon, kterým pomalu tradičně vrcholí soustředění, přinesl nečekaný, ale o to zajímavější souboj závodníci versus rodiče a trenéři. Aby se naděje rodičů nerozplynuly ihned po vstupu do chladné vody, vyjednali si možnost štafetového zdolání sedmiset metrové trati. Každý ze 14 rodičů či trenérů tak absolvoval 2x 25m volným způsobem. Závodníci pak podle věku plavali 600, případně 700m. Následovaly běžecké distance 1,7 km pro nejmladší závodníky a 1,9 km pro starší děti a dospělé. Celkovým vítězem bez rozdílu věku a pohlaví se stal krajský přeborník v triatlonu Matěj Kolarczyk. Druhý skončil rovněž zástupce mladší tréninkové skupiny Matěj Gryc, za ním doběhlo trenérské duo Petr Šlachta, Tomáš Kadlec. Na pátém místě skončil účastník mírně znevýhodněné skupiny starších plavců Ondra Kyjonka, osmá finišovala nejlepší žena Zuzka Krpcová. Na devátém místě zakončil účinkování první rodič v cíli Libor Gryc. Trať lemovaly nadšené fanynky a několik fanoušků, většina účastníků po překonání kolapsového stavu doslova zářila a u všech nebylo těžké najít úsměv na rtech. Inu povedený závod. Už začněte trénovat na příští rok :)