2005 - 2015: Prvních deset let existence klubu

Plavecký klub Bohumín byl založen k 1. březnu roku 2005 Adrianem Kuderem, Bárou Manovou, Petrem Šlachtou a Michalem Pohlem. První tréninky proběhly na bohumínském bazéně v dubnu téhož roku. Původním účelem bylo zajistit rekreační plavání všem zájemcům. Za prvních deset let naší existence jsme navýšili počty plavců ze zhruba 30 v roce 2005 až na více než 160 v roce 2015.

V květnu roku 2006 jsme se v Karviné zúčastnili prvních závodů. Postupně jsme vybrali nejšikovnější plavce a vytvořili z nich první tréninkovou skupinu, která se začala připravovat cíleně na závodní činnost. V roce 2015 máme, vedle nespočtu skupin kondičních plavců a nejmladších dětí, tři závodní skupiny mladších a starších žáků a dorostenců, k tomu skupinu plavců v závodní přípravce.

Původní radost z umístění na meziokresních přeborech roku 2006 se v roce 2014 proměnila v radost z titulů mistrů republiky Kuby Gryce a posléze mládežnické reprezentantky Anežky Malcharové.

Spolu s dětmi a jejich rodiči jsme ušli za prvních deset let existence klubu obrovský kus cesty. Možná, že další kus cesty půjdeme společně i s Vámi a Vašimi ratolestmi.

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům