Medailové žně na krajských přeborech mladšího žactva

14.11.2023

Svatomartinskou sobotu 11. listopadu proběhly v Novém Jičíně Krajské přebory mladšího žactva. Jelikož svatý Martin sníh nenadělil, zastoupili ho pořadatelé, kteří naše závodníky zasypali medailemi.

Z jedenácti členů bohumínské výpravy, mimochodem třetí nejpočetnější ze všech 16 zúčastněných,  jich hned deset získalo v individuálním závodě alespoň jednu medaili. No, a aby to nebylo Noelii Kubíkové líto, když její další zlepšení zatím stačilo „jen“ na 6. místa ze znakových disciplín, získala dvě stříbra jako členka naší dívčí štafety. Celkově jsme tak přetavili takřka polovinu všech startů v medaile, což není v konkurenci přibližně 150 dětí vůbec špatná vizitka.

Titulem krajské přebornice se po víkendu může pyšnit devítiletá Valča Damková, vítězka disciplín 50 a 100 prsa. Titul přeborníka oslavil rovněž Tomáš Křenek, vítěz disciplíny 50 metrů znak. Oba dva přidali ke svým zlatým medailím ještě další dvě, aby se doma mohli kochat kompletní sadou.

Hned pět medailí, z toho dvě stříbrné, získala v Jičíně Elen Pieranová. Její úspěch je o to působivější, že medaile nasbírala takřka ve všech plaveckých způsobech, tedy znaku, prsou, kraulu no a díky polohovkám předvedla úspěšně divákům i svého motýla. To Anička Le své 4 medaile získala v obou prsových a motýlových závodech na 50 a 100 metrů a stejně tak čtyřmi medailemi dekorovali v sobotu Davida Adámka(50 kraul, 100 a 200 znak a 200 polohově).

Následoval trojnásobný medailista Arteme Válek a dvojnásobné medailistky Klárka Šmuková a Sabča Dudková. A aby byl náš výčet kompletní, připomenu Matyáše Hermana a Aničku Vrlou, kteří na vysněnou medaili čekali až do svého posledního startu, kterým byla v případě Aničky čtyřstovka volně a v případě Matyáše dvoustovka polohově.

Jak již bylo naznačeno, uspěly v Novém Jičíně i naše štafety. Dívčí, ve složení Sabina Dudková, Klára Šmuková, Noelie Kubíková a Elen Pieranová, oslavila dvě druhá místa. Chlapecká se po úvodním čtvrtém místě z polohovky vyšvihla ve druhém závodě volným způsobem, díky fantastickému finiši Davida Adámka, na bronzový stupínek.

Vedle posunu našich plavců celkovým pořadím, v porovnání s letními krajáky, a všech zmiňovaných medailí, nás V Jičíně potěšily především dosažené osobní rekordy, kterými naši plavci zakončili většinu svých vystoupení. Nyní mladší žáky čekají tři týdny závěrečné přípravy a pak už vrchol v podobě Zimních Pohárů České republiky. Držíme palce, ať se všech zúčastněných i těch, které vyřadila ze závodů nemoc, drží už jen zdraví a ideálně i sportovní forma.

Výsledky KPŽ Nový Jičín 23-pkboh.pdf (0.44 MB)