Medailové žně našich plavců na meziokresních přeborech v Havířově

25.10.2023

V pátek a v sobotu 20. a 21. října se v Havířově konaly meziokresní přebory žactva v plavání. Plavecký klub Bohumín vyslal na soutěž na padesát plavců. Vedle osvědčených závodníků Bohumín reprezentovalo mnoho nových tváří, které si na takto velkém podniku odbyly svou soutěžní premiéru. Pro mnohé byl střet s plavci z dalších šesti oddílů velkou školou a zároveň zážitkem. I když dosáhnout v takové konkurenci na medaile se většině nováčků nepovedlo, zastoupili je jejich zkušenější kamarádi. Pro ty jsou naopak meziokresní přebory jistou rutinou a zároveň testem formy před blížícími se krajskými přebory. A soudě dle dosažených časů a umístění se to s formou nemá vůbec zle.

Jen velmi složitě byste hledali našeho reprezentanta, který si v Havířově nevylepšil alespoň jeden osobní rekord. Díky tomu jich na pódiové umístění dosáhlo 21. Z hlediska medailového zisku nejvíce zazářil s dosaženými šesti zlaty a třemi stříbry David Adámek. Všechny své starty v medaile, z nichž byla vždy alespoň jedna zlatá, dokázala proměnit i další šestice závodníků: Eliška Figurová, Matyáš Menšík, Michal Matoušek, Sabina Dudková, Vojta Aradský a Valérie Damková. A tuto skupinu veleúspěšných pak doplnila další pětice, která dokázala rovněž ovládnout alespoň jeden svůj start. Z nich je potřeba vyzdvihnout toho nejmladšího, osmiletého Mariána Aradského. Marián si dokázal poradit i s většinou kluků starších o dva roky a nakonec byl za své sobotní výkony odměněn vítězstvím na znakové padesátce. Dalšími, kdo v sobotu ovládli alespoň jeden start, byli: Julie Trachová, Adéla Slaninová, Ondra Matula a Anička Kovářová.

Zmínku za víkendové snažení si zaslouží všichni účastníci. Nejprve medailisté, jejichž jména doposud nezazněla: Anička Aradská, Eliška Kovářová, Tomáš Křenek, Noelie Kubíková, Tonda Oršulík, Elen Pieranová, Markéta Rusková, Klára Šmuková a Arteme Válek.

Poděkování zaslouží rovněž ti, na které medaile tentokrát nevybyla: nejmladší účastník výpravy Matěj Adámek, dále pak Tereza Czerná, Mikuláš Dočkal, Maruška Galičáková, Matyáš a Šimon Hermanovi, Tomáš Choleva, Tomáš a Vojta Klímovi, Šimon Korauš, Viktorie Kubíková, Stanislav Kupka, Marek Kviatkovský, Lukáš a Lucie Laubrovi, Anička Le, Dominik Linzer, Valentýna Menšíková, Vojta Novák, Andreas a Tadeáš Olszowští, Lukáš Orlík, Matěj Polášek, Vojta Sobala, Jan Sobol, Lukáš Valenta a Nina Vozňáková.

Víkendové závody opět potvrdily, že Bohumín je na krajské mapě vyznačen jako velká a úspěšná plavecká destinace. Naši závodníci dokáží pravidelně sbírat hodnotná umístění i medaile na závodech okresního, krajského i republikového formátu. Pevně věříme, že to znovu potvrdí už v listopadu na krajských přeborech a ideálně pak i v prosinci na Pohárech ČR, nebo mistrovstvích republiky.

Výsledky závodů ke stažení dole pod textem

Výsledky MOPŽ 2023.pdf (0.68 MB)

Výsledky PK Bohumín.pdf (0.42 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům