Mistrovství republiky - Matyáš Menšík s medailemi, Klára Kaletová, Julie Trachová a Vojta Aradský rovněž skvěle

23.6.2022

Po stříbru Andrei Czerné z dubnového plaveckého šampionátu juniorů přidali v červnu reprezentanti Plaveckého klubu Bohumín další úspěchy na Letním mistrovství České republiky žákovských kategorií. Ty se konaly ve dnech 19. a 20. června v Chomutově a v Českých Budějovicích.

V Chomutově se sešla dvanáctiletá elita českého plavání a nás může těšit, že o Bohumíně bylo pořádně slyšet. Největší podíl na tom měl Matyáš Menšík, který vybojoval čtyři bronzy a nadto přidal v závěrečném závodě na 400 metrů polohově stříbro. Skvělého Matyáše výborně doplnily i obě nominované dívky Klára Kaletová a Julie Trachová, které si své nejlepší vystoupení nechaly na závod 100 metrů motýlem, kde dohmátly 12. a 13.

Vedle chomutovských závodů pro dvanáctileté pořádal Český svaz plaveckých sportů rovněž mistrovství pro třinácti a čtrnáctileté žáky v Českých Budějovicích. Tam reprezentoval Plavecký klub Bohumín Votěch Aradský. Vojta se i přes další zdravotní peripetie konečně dokázal na mistrovství nominovat. V Budějovicích nezklamal, ve všech třech startech překonal své osobní rekordy a umístil se ve třetí desítce celkového pořadí. 

Celé čtveřici děkujeme za perfektní reprezentaci našeho klubu.

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům