Bohumínské medailové radosti na krajských přeborech

29.5.2022

V sobotu 21. května a rovněž o týden později proběhly žákovské krajské přebory v plavání. Jak v případě klání mladších žáků, tak těch starších promluvili do výsledků výrazně reprezentanti plaveckého klubu Bohumín. Hned osm z nich se nově může pyšnit tituly přeborníků kraje.

Nejprve si z Krnova přivezly zlaté medaile Sabina Dudková, Klára Šmuková (obě ročník 2012) a s nimi Anna Kovářová (2011). Sabina ovládla dvě znakové tratě a nejkratší polohovku, k nim přidala dvě bronzové medaile za krauly. Klárka překvapila skvělým progresem a vítězstvím na padesátimetrovém sprintu motýlem. Díky prsovým disciplínám se pak mohla pochlubit kompletní medailovou sadou. Anna Kovářová opět a zase potvrdila svůj výjimečný cit pro prsařskou techniku. To znamená dvě zlaté medaile a pozice velké medailové favoritky pro blížící se vrcholné závody mladšího žactva, kterými budou 11. června Letní poháry České republiky. Bohumínskou medailovou sbírku pak za přispění Anny Aradské, individuálně dvakrát čtvrté a Valentýny Menšíkové (obě 2011) doplnily dvě stříbra ze štafet na 4x 50 metrů polohově i volným způsobem.

O týden později v Novém Jičíně navázali na své mladší kamarádky i Matyáš Menšík, Klára Kaletová, Julie Trachová (všichni 2010), Vojta Aradský (2009) a Julie Kalvarová (2008). S výjimkou Matyáše Menšíka, který ovládl všech sedm disciplín, dokončených v souladu s pravidly, připsali si všichni ostatní jeden titul a dalších celkem jedenáct medailí. Na stupně vítězů se spolu s nimi dokázali prosadit rovněž Eliška Figurová (2009) a taky Michal Matoušek (2007). Michal navíc v Novém Jičíně časem 0:59,77 poprvé v životě pokořil vytoužený milník v podobě prolomení hranice jedné minuty na trati 100 metrů volným způsobem. Rovněž na přeborech starších žáků zabodovala bronzem dívčí štafeta žaček, ve které nastoupila spolu s výše jmenovanými Julií Trachovou, Eliškou a Klárou i Tereza Czerná.

V nadcházejících týdnech už bude vrcholit příprava bohumínských plavců směrem k Letním pohárům ČR a Mistrovstvím republiky. Dle aktuálních výkonů našich plavců můžeme směle doufat, že medailový účet letní části sezóny ještě není uzavřen.

Vysledky_KPZ_Jaro_2022.pdf (0.56 MB)

Vysledky_KPZ_Jaro_2022 (1).pdf (0.29 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům