Sabina Dudková stříbrná na Tučňáčkovi

24.1.2022

Prvním letošním plaveckým podnikem, jehož se zúčastnili reprezentanti Bohumína, byl v sobotu 22. ledna tradiční největší český závod pro nejmenší plavce, Brněnský tučňáček. Tučňáček bývá pro většinu našich plavců vůbec prvním závodem v životě a má z toho důvodu naprosto neopakovatelnou atmosféru. I když závod letos poznamenala absence diváků a především jejich hlasitého povzbuzování, určitě na něj nikdy nezapomene většina z našich zúčastněných reprezentantů: David Adámek, Valérie Damková, Sabina Dudková, Katka Chalupová, Tomáš Křenek, Jarda Kupka, Marek Kviatkovský, Lucka Laubrová, Tonda Oršulík, Elen Pieranová, Markéta Skulinová, Klárka Šmuková, Alfred Tartaini, Arteme Válek, Matěj Vantuch, Lucka Vantuchová a Anna Vrla.

Malí závodníci odjížděli do Brna především za dobrodružstvím a prvními závodními zkušenostmi. Dvojice přebornic Moravskoslezského kraje z naší plavecké přípravky Sabina Dudková a Klárka Šmuková však po právu pomýšlely výš. A naděje do nich vkládané holky potvrdily. Sabina zaplavala výborně hned první závod na 50 metrů znak a získala nesmírně ceněnou stříbrnou medaili. Do desátého místa se umístila i na 50 kraul a 50 motýl. To Klárka je především šikovnou prsařskou, což opět potvrdila těsným čtvrtým na 50 prsa a solidně zaplavala i 50 kraul, na níž si výrazně vylepšila osobní rekord a dohmátla jedenáctá.

Vedle obou aktuálních krajských přebornic o sobě dal vědět i o rok mladší Antonín Oršulík, který jako třetí bohumíňák pronikl mezi desítku nejlepších na trati 25 metrů prsa. Zbývající umístění v „top ten“ pak zajistily dvěma čtvrtými místy a jedním pátým bohumínské štafety. Nadto zaslouží velkou pochvalu i desetiletí David Adámek a Marek Kviatkovský a o rok mladší Tomáš Křenek,  Elen Pieranová, Arteme Válek a Anna Vrla, kteří dosáhli na solidní umístění ve druhé desítce celkového pořadí. A vůbec všichni zúčastnění, kteří příkladně bojovali a zároveň dokazovali, že se už mnohé naučili. Pevně věřím, že se s většinou jmenovaných i mnohými dalšími, kterým třeba účast na poslední chvíli vzala karanténa, brzy setkáme na dalších závodech a že si spolu ještě užijeme spoustu úspěšných závodů v budoucích letech.

Reprezentace PK Bohumín s trenéry Kuderem a KohanemSabina Dudková stříbrnáPoslední pokyny před startem závodučtveřice bohumínských

výsledky Tučňáček 2022 - PK boh.pdf (0.05 MB)

7227_Vysledky_final.pdf (0.44 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům